VIDEO: Maličký křeček jí maličkou pizzu

V dnešním světě už je možné opravdu všechno. Třeba pizza se nevyrábí jen ve velikostech vhodných pro lidi. Můžete ji sehnat i pro křečka.

Možná jste již tohle virální video někde zaregistrovali. Šíří se internetem už nějakou dobu, stále ale baví další a další lidi. Je na něm vyobrazen malý roztomilý hlodavec, který má na stole přichystanou hostinu v podobě kousku pizzy. Nechybí ani malé nádobíčko a vidlička. Ne že by ji tedy křeček používal, ale vypadá to efektně. A abyste pochopili, že se jedná opravdu o malého křečka, pro porovnání je v záběru i banán.

Křeček se nejdřív zorientuje, zmapuje místo kolem sebe a když si všimne luxusně vypadajícího kousku jídla, neváhá a vrhne se po něm. Konzumuje ho způsobem křečkům vlastním. Chytne pizzu pěkně do obou předních paciček, ukusuje a žvýká. Když potřebuje, odloží si ji na zem. Jakmile ale jeho pozornost upoutá banán, s pizzou je konec. Zůstává nedojedená. Že by měl křeček vytříbenou chuť?

Mimochodem podobných videí existuje více. Nejdříve to bylo křeček, který si pochutnával na malém burritu. Pak přišel výše uvedený klip s pizzou. Následovalo ale několik dalších podobných pokusů o vytvoření virálního videa – například maličký křeček na maličkém hřišti. Nic už ovšem nedosáhlo úspěchu křečka s pizzou.

Jí ale křečci skutečně pizzu?

No proč by nejedli? Jediný problém je v tom, že pizza prostě mezi běžné krmivo pro hlodavce nepatří. Pokud mu nějakou upečete, tak proč ne.

Jak si ale můžete všimnout třeba v eshopu Můj mazlík, běžní křečci přijímají potravu trošku jiného tvaru. Obvyklá jsou například krmiva Brit Animals. Klidně svému maličkému miláčkovi ale můžete dopřát i tyčinku či jinou specialitku.

Pro hlodavce totiž existují různé pochoutky i vitamíny. Pokud vás zajímá tvar, volte třeba křupavé pamlsky ve tvaru a barvě mrkviček, čtyřlístků či srdíček. Skvělé jsou rovněž vitamínové bloky. A když už jsme u toho, třeba k narozeninám byste svému křečkovi mohli udělat radost i tou pizzou.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru