VIDEO: Lahve od Coca-Coly budou žít druhý život

Všichni milovníci přírody a ochránci životního prostředí se mohou radovat. Coca-Cola chce totiž přispět k tomu, aby se její prázdné plastové lahve nevyhazovaly. V kampani s názvem Druhý život představuje 16 nástrojů, které vaši flašku od Coca-Coly změní na něco, co vám poslouží minimálně stejně dobře jako ta Coca-Cola.

Že je to jen prázdná plastová láhev? Ale kdepak. Je to stříkací vodní pistole. Nepotřebný kus smetí? To těžko. Je to ořezávátko, nebo rozprašovač na květiny. Nebo hračka pro děti. Kdo by nechtěl udělat své děti šťastné takovou drobností, jako je hračka vyrobená z Coca-Coly. A pokud máte dokonce dvě prázdné lahve od coly, můžete si vytvořit činku a spálit kalorie, které jste při jejich pití nabrali.

Kampaň představuje 16 inovativních násad, které lze našroubovat na prázdné lahve a ty tak transformovat na užitečné předměty, jako jsou vodní pistole, píšťalky, štětce, bublifuky nebo ořezávátka na tužky. Všechno je to součástí plánu, jak přinutit obyvatele Vietnamu recyklovat.

coca-cola-2nd-life-campaign

16 různých násad

Není jisté, zda jsou přímo násady vyrobeny z recyklovaného materiálu. Jestli ano, je to trochu absurdní, protože produkovat další plastové součástky není zrovna nejlepší způsob, jak snížit plastový odpad. Ale to je teď vedlejší. Kampaň má úspěch. Coca-Cola vyrobila zatím 40 000 speciálních násad, které ve Vietnamu rozdává zdarma při zakoupení nápoje. Ale ptají se po nich lidé po celém světě. Dokážete si představit tu utopii, kdyby svět žil v záplavě věcí vyrobených z produktů Coca-Coly?

coca-cola-reklama

Zdroj: Adweek

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru