Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Když se hudebníci z různých částí newyorského metra spojí přes Wi-Fi

Hudebníci jsou v newyorském metru všude. Potkáte jich tam několik v kterýkoliv den v týdnu. Většinou hrají sami, po dvou či maximálně po třech. Ale co myslíte, že by se stalo, kdyby byli spojeni do orchestru? Díky dvojici ambiciózních filmařů a Wi-Fi, která v metru funguje, se to jednoho odpoledne povedlo.

Producentka Anita Anthonj a režisér Chris Shimojima našli devět různých míst v newyorském metru a několilk ochotných hudebníků, kteří souhlasili s tím, že se projektu zúčastní. Každý z hudebníků se přes Wi-Fi připojil ke Skype hovoru, který koordinoval skladatel Ljova se svou skladbou Signal Strength. Ljova stál v parku před notebooky a dirigoval, umělci podle jeho pokynů hráli.

dirigent

Mimochodem nebylo to až tak lehké. Samozřejmě je tu určité zpoždění, než dojde signál videohovoru z jedné strany na druhou – prý to bylo asi půl vteřiny. A pak jsou tu kolemjdoucí a také policisté. Byl to neobvyklý projekt, takže se ti, kteří za ním stáli, museli vypořádat i s přehnanou pozorností. Ale nakonec se povedlo. Docela zajímavý nápad, ne?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru