Video: Jsem Ukrajinka a tohle video se musí stát virálem

Situace na Ukrajině je v současné době skutečně kritická. Jistě jste se již také dozvěděli o tamních protestech. Pokud se ale podíváte na toto video, zasáhnou vás rozhodně mnohem osobněji. Tady totiž dokonale uvidíte, že je to všechno opravdu skutečné. Už nebude žádných pochyb, že s tímhle je třeba něco dělat.

A že je s tím potřeba něco dělat ví i mladá odvážná Ukrajinka známá jako Julie, která natočila toto video. Nebála se vzít zodpovědnost do svých rukou a ukázat celému světu, jak to u nich vypadá. Musela jednat okamžitě, protože jak sama řekla, může se stát, že již zítra u nich nebudou fungovat telefony a internet, budou úplně odříznuti od světa.

 „Chci, abyste věděli, proč jsou tisíce lidí z mé země v ulicích. Je pro to pouze jediný důvod: Chceme se zbavit diktatury. Chceme se zbavit politiků, kteří pracují jen sami pro sebe, kteří jsou připraveni střílet a zraňovat lidi jen proto, aby zachránili své peníze a svou moc.
Chci, aby lidé, kteří jsou zde za svoji důstojnost a kteří jsou stateční, mohli žít normální život. Jsme civilizovaní lidé, ale v naší vládě jsou barbaři. Není to Sovětský svaz. Chceme být svobodní.“

Video bylo zveřejněno 10. února. Od té doby jej viděly přes 4 miliony lidí. Reakce jsou různorodé, většinou pochopitelně pozitivní. Spousta lidí se opravdu snaží Ukrajinu podpořit a video dál šíří. Najdou se ale i negativní komentáře.

„Pro toto video existují dvě možnosti… Buď to všechno ta dívka říká jen pro peníze, nebo skutečně věří prázdným slovům,“ píše Zwierz9.

A pak se občas objeví někdo, kdo ani v této situaci neztrácí nadhled a trochu humoru.

„Mám pouze jednu otázku. Kdy si stihla udělat make-up?“ ptá se chytře Craftmaster.

Co si myslíte vy? Jak na vás video působilo? Vidíte tu bezmoc a zoufalství? Nebo na vás tyto emoce nepůsobí?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru