VIDEO: Jestřáb chtěl ulovit kvadrokoptéru

Tím, že do vzduchu posíláme své nové technologie, často mateme ptáky. Oni neví, že to není k jídlu a že se nevyplácí na to zaútočit.

Ve středu se nad Magazine Beach Park v Cabrdige v Massachusetts vzduchem proháněla namakaná kvadrokoptéra Phantom FC40, která byla vybavena GoPro kamerou. Prvotně však jejím účelem rozhodně nebylo natočit útok jestřába. Jenže když přišel, nedalo se nic dělat.

phantom-fc40

Takhle vypadá Phantom FC40

Ve videu uvidíte, že bezprostředně po útoku se Phantom zřítil dolů, ovšem stejně jako jestřábovi se mu nic nestalo. Oba srážku přežili bez zranění.

Video Christophera Schmidta se teď šíří jako skvělý virál. Za první tři dny od svého zveřejnění nasbíralo přes milión zhlédnutí.

„8. října jsem si létal se svou kvadrokoptérou v Magazine Beach Park v Cambridge, když se jestřáb rozhod, že se mu nelíbí moje invaze do jeho vzdušného prostoru…
Pokud jsem schopen to říct, mladý jestřáb vyšel bez úhony a poté, co svou kořist porazil, byl rád, že ustoupil.
Prostředky získané prostřednictvím reklamy na YouTube budou věnovány na Massachusetts Audubon Society,“ vysvětlil Christopher v popisku videa.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru