Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Jak to dopadne, když kontrolujete Facebook za jízdy?

Výrobci automobilů a telefonní operátoři se věnují nejen reklamám propagující jejich nabídky, ale také reklamním kampaním zaměřené na dopravu. Již dlouhá léta se bojuje proti psaní SMS za volantem, nicméně telekomunikační společnost AT&T přichází s krátkým filmem, který ukazuje, jak to může dopadnout, když kontrolujete při řízení novinky na sociální síti.

Krátký film ukazuje, co se může stát, když zkontrolujete notifikaci na Facebooku či jiné sociální síti za volantem. Hlavními aktérkami se stala mladá maminka s dcerkou.

notifikace na facebooku

I sociální sítě mohou za dopravní nehody

„Jestli budeš hodná holka, můžeme se pro stavit po cestě domů,“ odpověděla řidička své dcerce, která chtěla koupit zmrzlinu.

Bohužel, cestu zpátky už neabsolvovali, neboť kvůli nepozornosti se vybouraly. Řidička pozornost věnovala právě sociální síti, protože jí přišla notifikace, že jí někdo „lajkl“ fotografii.

Sociální sítě a e-maily rozptylují

Společnost AT&T zvolila jako spouštěč havárie právě notifikaci z Facebooku, protože právě sociální sítě, e-maily a internet rozptylují řidiče za volantem mnohem častěji než čtení a psaní SMS.

Firma spolupracovala také s vývojáři z Reel FX a vytvořila aplikaci s názvem It Can Wait Driving Simulation. Člověk si tak může sám vyzkoušet ve virtuální realitě řízení vozidla a obsluhování sociálních sítí na mobilu.

Níže můžete zhlédnout také dokument o jednadvaceti leté dívce Liz Marksové, která se vybourala právě kvůli tomu, že se věnovala telefonu za volantem.

Zdroj / Foto:

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru