Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Jak si technologičtí giganti představují budoucnost

VIDEO: Jak si technologičtí giganti představují budoucnost

Každá IT firma se snaží přispět do krásné budoucnosti. Mají také celkem slibné vize, ve kterých jsou v hlavních rolích především chytrá zařízení a kvalitní dotykové displeje. Na tom se schodují takřka všechny technologičtí giganti počínaje Googlem až po Apple. No, abych pravdu řekl, čeká nás celkem zajímavá budoucnost!

Asi každý si našel oblibu v poslouchání o tom, jak to bude vypadat v budoucnosti. Létající auta, vznášející se budovy a levná zdravotní péče. To jsou všechno sice hezké, ale prozatím nerealizovatelné plány. Možná si i vy představujete, že za několik let bude budoucnost jako v tom slavném filmu “Návrat do budoucnosti”. Avšak technologičtí giganti, tedy firmy se silnými jmény v oboru mají trošku jinou představu, která je více realizovatelná a vypadá celkem slušně. Jak si tedy představují budoucnost velké IT firmy?

Google

Kalifornský velikán – společnost Google si budoucnost představuje celkem jasné. Kolem nás budou chytrá zařízení, která nám budou pomáhat zlepšovat život. V budoucnosti z pohledu Google se setkáme s Androidem L nebo Android Wear (chytrými hodinkami), Google Fit nebo plánovaným systémem Android Auto.

Microsoft

Společnost Microsoft má také poměrně hezkou představu. Kolem nás budou v roce 2020 všude chytrá zařízení a dotykové displeje té nejlepší kvality. Dokonce i lednička bude chytrá! Celkem hezká představa, nemyslíte?

Stará představa Microsoftu z roku 2001

Celkem zajímavé porovnání technologií. Předešlé video ukazovalo celkem povedenou budoucnost. Avšak Microsoft nad tímto tématem přemýšlel již v minulosti, vytvořil totiž ještě jedno video – před 13 lety, tedy video z roku 2001. Jak si tedy představoval Microsoft budoucnost v roce 2001?

Corning

Společnost se silným jménem v oblasti displejů. Produkty této firmy  používá například společnost Apple, respektive používá jejich produkt Gorilla Glass. Tato společnost taky má celkem dobrou vizi a vidí potenciál v dotykových displejích.

Nokie

Jako další zde máme bývalou společnost Nokia, která již před nedávnem přešla pod ochranná křída Microsoftu. V této firmě opět vsázejí na potenciál chytrých zařízeních a kvalitních dotykových displejích na každém rohu.

Samsung

Do naší sbírky chybí už jenom ty největší velikáni. Tentokrát zde máme celkem přijatelnou vizi korejského Samsungu, která se celkem shoduje s těmi předešlými. Opět v hlavní roli máme chytrá zařízení a pohledné dotykové displeje.

Apple

Jako poslední zde máme Apple. U toho se nám bohužel nepodařilo najít jiné video s tématem budoucnost. Avšak podařilo se nám najít alespoň video, které pojednává o budoucnosti chytrých hodinek se stylovým názvem iWatch.

Zdroj: YouTube

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru