Dnes vyšlo 15 článků

Video: Jak opilý bezdomovec předčí policajta i profesionální klavíristy

I spousta bezdomovců byla kdysi kultivovanými lidmi, kteří se zajímali například o umění. A některé věci se prostě nezapomínají ani po letech strávených pod mostem. Vltava od Bedřicha Smetany v podání tohoto bezdomovce, který se rychle stává slavným, vás jednoduše dostane!

Začněme ale pěkně od začátku. Za celou vzniklou situaci totiž může Ondřej Kobza. Ten na různá místa po celé Praze rozmístil klavíry. Chtěl do života obyvatelů Prahy přinést něco nevšedního, co by rozzářilo jejich stereotypní dny. Zřejmě se mu to povedlo.

Jeden klavír, dva slavní

Bezdomovec vlastně není prvním člověkem, který se díky klavíru proslavil na internetu. Před nějakým časem si ke klavíru nainstalovanému před Filozofickou fakultou sedl policajt ve službě. A že se za svůj výkon rozhodně nemusel stydět! Fascinovaní turisti si ho začali natáčet a video pak dali na Youtube.

A klavír, kterého se situace týkala, stále stojí na svém místě. Každý den kolem něj chodí i Jiří Trtík, kterému můžeme vděčit za video bezdomovce. Když ho totiž u klavíru jednoho dne viděl sedět trochu opilého, hned ho napadlo se zeptat, zda na něj umí hrát. To, co přišlo, ale rozhodně nečekal.

Když ho poprosil o nějakou klasickou hudbu, to, co po chvíli uslyšel, ho posadilo na zadek.

„Dal jsem mu dvacet korun a natočil ho na video,“ upřesnil pak.

Zdroje: cas.sk, topky.sk

Komentáře

Nahoru