Video: Jak může dětský život změnit válka

Zabíjení v Sýrii začalo v roce 2011, konflikt tento měsíc oslaví již tři roky trvání. Tedy oslaví s nadhledem, protože ve skutečnosti samozřejmě není vůbec co slavit. Humanitární organizace se s celou situací už těžko vyrovnávají, nenachází již moc dárců. A tak se nový spolek Save the Children snaží lidem připomenout, že násilí v Sýrii je skutečně reálné.

Komerční video je znázorněno v populárním formátu videa „sekunda denně“. V něm jde o to, že natočíte sekundu videa denně, abyste zastihli všechny výjimečné chvilky svého života.

Začínáme pohledem na britskou dívku, která s přáteli a rodinou slaví své narozeniny. Zpočátku moc nevnímá zprávy, které slyší z televizních obrazovek v pozadí. Pak ji ale konflikt přímo ovlivní. Dívka je nucena opustit svůj domov, vyhýbat se bombám na ulici a pak končí v uprchlickém táboře. Na konci opět slaví své narozeniny. Tentokrát jsou ale jiné. Ovlivnila je válka.

Most-Shocking-Second-a-Day-Video-1-

Válka v Sýrii připravila o život více než 11 000 dětí a podle UNICEF se jejím vlivem objevilo více než 1,2 milionu dětských uprchlíků. A i na to má reklama upozornit. Na YouTube byla nahrána v úterý, má už téměř 5 milionů zhlédnutí.

„Velmi důležitá a jasná zpráva o tom, čím si děti po celém světě musí projít, když se někdo rozhodne válčit,“ psal  Jason Cox.

„Moje oči se během sledování zalily slzami,“ přidal Muhammad Y.

Most-Shocking-Second-a-Day-Video-17

Organizace Save the Children pomohla již 600 000 dětí z uprchlických rodin. Nicméně odhaduje se, že ještě 3,1 milionu dětí v zemi postižené válkou stále potřebuje pomoc. Nepokoje zuří dál.

Zdroje: Time, Express, Peta Pixel

Komentáře

Nahoru