Video inspirovalo dospívající k přespávání v IKEA

IKEA se snaží vysvětlit dospívajícím, že by neměli přespávat v obchodních domech. Mnozí z nich si totiž díky dvou belgickým vtipálkům myslí, že je to hrozná legrace a parádní dobrodružství.

Všechno odstartovalo video dvou vtipálků z Belgie, jmenovitě Floriana Van Heckeho a Brama Geirnaerte, kteří přespali v belgické pobočce obchodního domu IKEA a celé to dobrodružství natočili. K večeři si dali známé masové kuličky a pak se vydali hledat nejvhodnější místo k přespání. A že si to pořádně užili.

Video s názvem „Two idiots at night in Ikea“ se stalo virálem, momentálně má přes 2 miliony zhlédnutí a inspirovalo spoustu dalších teenagerů. Bylo vydáno v srpnu a od té doby se na YouTube objevilo několik podobných záznamů.


Velká publicita se strhla kolem posledního incidentu, kdy byly ve švédském Jönköpingu chyceny dvě čtrnáctileté dívky. Vzhledem k nízkému věku do toho nebyla zatažena policie, zástupci IKEA mluvili pouze s rodiči obou dívek. Moc zábavné jim to však nepřišlo.

IKEA si za to tak trochu může sama

V roce 2015 se na Facebooku objevila skupina, která lákala lidi, ať si přijdou do amsterdamské pobočky IKEA zahrát na schovávanou. Tato skupina měla 19 000 členů a IKEA byla ráda za nápadité a hravé zákazníky. Teď ovšem tvrdí, že už je to přes čáru.

ikea

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru