VIDEO: I psi umí řídit auta!

Většina z nás dospělých má řidičák a umí řídit auto. Stejně tak je na tom i Porter, který to po náročném výcviku taktéž zvládl. Ptáte se, co je na tom zajímavého? Porter není člověk. Je to pes.

Jedná se o skvělé virální video pocházející od novozélandské pobočky SPCA (Society for the Prevention of Cruelty to Animals), což je organizace zabývající se ochranou zvířat. Udivíte zde prvního psa, co se naučil řídit.

Účel této reklamy je jasný – psi jsou chytré stvoření a zaslouží si domov. Každý rok SPCA potřebuje najít tisíce nových domovů pro psy, kteří byli týraní, opuštění, nebo prostě zapomenutí. Jako například Porter.

Řídit v malých rychlostech není problém

Řídit v malých rychlostech není problém

Možná že někdy nevypadají na první pohled úplně nejlépe, ale všichni jsou chytří a k zulíbání. A proto se vás SPCA snaží nalákat k jejich adoptování. A dle nás úspěšně.

Sám dokáže nastartovat a i řídit auto. Samozřejmě umí řídit pouze v malých rychlostech a na okruhu, kde je úplně sám, ale to je pochopitelné. I někteří lidé mají problémy s řízením v ostrém provozu, takže naučit to psa nebude jednoduché.

My sami si nejsme jisti, jestli se jednou psi naučí řídit i v ostrém provozu. Ale ono to vlastně nebude ani třeba. Honda již plánuje auta bez řidiče. A rozhodně se nejedná o jedinou automobilku, která má takové plány.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru