VIDEO: Hit internetu! Vánoční reklama od Sainsbury

Britská síť supermarketů Sainsbury´s spustila originální vánoční kampaň, která se rázem stala hitem internetu. Reklama má již 13 milionů shlédnutí za pouhé dva týdny! A proč má reklama takový úspěch? Je totiž vzpomínkou na událost, kdy si v roce 1914 Němci a Britové předali dárky, zahráli si fotbal a bavili se jako kamarádi, a to uprostřed bojů.

Reklama, kdy se vojáci místo boje rozhodli zahrát si fotbal a zpívat koledy vám může připadat jako kreativita marketérů. Co vás ale možná překvapí je fakt, že tato událost se skutečně před 100 lety odehrála. Dodnes se o ní mluví jako o Ypserském zázkraku.

Dočasné příměří trvalo na různých úsecích fronty různou dobu a vyšší důstojníci ani generálové o něm často vůbec nevěděli. Když se o události dozvěděli vyšší velitelé, samozřejmě zuřili a odvedli vojáky na jiné fronty. K vyšším trestům naštěstí nedošlo. Bylo to naposledy v historii, kdy došlo k takovéto spontánní akci.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru