Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Google bude vyrábět vlastní samořídící automobily

Google chce vlastní vozidla, která budou obsluhována bez řidičů. Tyto nové autonomní automobily by měly být ve výrobě již do roku 2020 a Google je již v jednání s největšími výrobci automobilů, aby se tento plán s jejich pomocí mohl stát skutečností.

Chris Urmson, ředitel tohoto Google projektu tvrdí, že je v plánu spolupracovat s výrobci automobilů jako jsou General Motors, Ford, Toyota, Volkswagen nebo Daimler AG. Google již představil svůj první model automobilu bez řidiče, jak si můžete všimnou ve videu výše, ale Urmson tvrdí, že od modelu, který je v plánu, se pravděpodobně tento kus bude velmi lišit.

V tuto chvíli jsou jedním z největších problémů náklady. Jedna z integrovaných částí senzorů totiž v současné době dosahuje ceny 70 tisíc dolarů, a proto je nutné zapracovat na snížení těchto nákladů, aby mohl být autonomní automobil dostupný. Jakmile ale bude tato technologie realizována, půjde o zlomový okamžik v technologickém průmyslu

zdroj: mashable.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru