VIDEO: Facebook spouští platformu Messenger ke komunikaci podniků

Facebook v rámci konference F8 oznámil, že spouští novou službu – Messenger Platform, která bude sloužit ke komunikaci podniků místo volání a psaní emailů. Messenger Platform umožní vývojářům přidat funkci Messengera do jiné aplikace.

Facebook přináší novou službu – Messenger Platform. Tato služba umožňuje vložit Messengera do aplikací třetích stran, jako jsou například Android, iOS a další. Messenger společnosti Facebook by tak mohl konkurovat jiným platformám jako jsou například Line, WeChat a další.

1-platform-apps

Několik dní zpět navíc Facebook oznámil možnost online plateb, které bude možné provést přímo přes Messenger. Časem by mohla tato platforma umožnit také nákupy .

Již řada aplikací v nabídce

Klepnutím na ikonu tří teček se navíc uživatel dostane ke speciálním rozšířením a může listovat jednotlivými dostupnými aplikacemi. Pro samotnou instalaci je pak přesměrován do AppStoru. Již nyní je v nabídce celá řada aplikací a další budou přibývat. Již nyní je tedy možné zasílat videa, fotografie, koláže, GIFy a další.

A jaká výhoda z toho všeho plyne pro Facebook? Jakmile bude vědět, co nakupujete a s jakými firmami komunikujete, bude moci lépe zacílit své reklamy.

zdroj: techcrunch.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru