Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Dubaj představuje dopravu budoucnosti. Policie provedla testování hoverbiku

Dubajská policie by mohla už brzy namísto klasického automobilu používat elektrický hoverbike. Během technologické mezinárodní konference GITEX dubajská policie testovala hoverbike, který dokáže letět rychlostí 70 kilometrů za hodinu a vzlétnout do výšky téměř 5 metrů.

Testování proběhlo konkrétně na modelu Hoversurf Scorpion 3 s nosností až 300 kilogramů. Hoverbike poháněný na baterie se dokáže ve vzduchu udržet 25 až 30 minut.

Hoversurf popisuje svůj Scorpion 3 jako jednosedadlové letadlo, které dokáže létat na stejném principu jako kvadrokoptéra. Baterie hoverbiku se nabíjí zhruba tři hodiny, ale předpokládá se, že v budoucnu by se doba nabíjení zkrátila a dobu doletu prodloužila.

Dubajská policie před nedávnem představila také elektrickou motorku vybavenou kamerami a autonomní robotická vozidla, která mají biometrický software pro skenování zločinců.

„Dokáže rozpoznat lidi v jakékoliv oblasti a identifikovat podezřelé předměty a sledovat podezřelé. Využije se především v turistických destinacích Dubaje. Dokonce má kamery a ihned se spojí s velitelstvím,“ řekl ředitel Oddělení inteligentních služeb v Dubaji.

Dubai-Police-Hoverbike-889x716

Dubai-Police-Hoverbike-Hoversurf-889x682

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru