VIDEO: Dívka ve 29 letech poprvé slyšela svůj hlas

Sloan Churmanová je na první pohled obyčejnou Američankou z Burlesonu v Texasu. Jenže tato matka dvou dětí se narodila s vrozenou vadou a díky ní je hluchá. Přestože tato diagnóza vypadá z počátku jako naprosto neměnná a zdrcující, Sloan se dočkala ve svých téměř 30 letech díky moderním technologiím speciálního implantátu, který jí umožňuje svůj problém překonat.

Důvodem proč je Sloan pro nás tak zajímavá je, že se během prvního nasazení onoho implantátu nechala zvěčnit svým mužem na kameru a záznam později umístila na YouTube. Nahrávka se stala velice populární a do dnešního dne má přes 21 miliónů zhlédnutí. Dojemné video vlastně celé proplakala a nemohla uvěřit, že poprvé slyšela svůj vlastní hlas.

Ostatně přesvědčit se můžete ve videu, které Vám Objevit.cz přináší.

(na obrázku – Sloam se svým manželem)

Sloam byla též pozvána do slavné The Ellen Show, kde jí zpovídala proslulá americká moderátorka Ellen DeGeneresová, která kromě slavných osobností ráda zve do své show i lidi s hořko sladkým příběhem jako například ten Sloam Churmanové. V krátkém vstupu se dozvídáme, že tato mladá Američanka například díky vášni ke gramatice a své píli je již osmý den po nasazení implantátu (tedy v den, kdy navštívila ono natáčení show) schopna mluvit téměř bez jakékoliv vady řeči nad čímž se pozastavuje i samotná moderátorka DeGeneresová.

V Show se též Sloam svěřila, že například stále objevuje nové zvuky – déšť, bouřku, hlas svých dcer a dokonce i chrápání svého manžela (naštěstí však dle svých slov může kdykoliv implantát vypnout a v klidu se vyspat). Na závěr rozhovoru se Američanka svěřuje s tím, že by si implantát nemohla dovolit, kdyby nebylo její tchyně. Na to reaguje moderátorka, jak má v oblibě, vytáhnutím šeku na 30 tisíc dolarů, které věnuje právě dojaté Sarah Churman matce manžela Sloam.

Sloam je přesně ten příklad, který ukazuje, že moderní technologie mají do budoucna obrovské uplatnění i v medicíně, neboť jí konkrétně dopomohly odstranit vrozenou vadu a pomocí internetu (další moderní vymoženosti) může snadněji ukázat lidem s podobnými problémy, že i oni můžou nad svým osudem vyhrát. A co si budeme povídat, nám všem ostatním ukazuje, že naše na první pohled vážné problémy jsou vlastně obyčejné malichernosti.

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru