VIDEO: Co znamenají ohybné displeje pro budoucnost UI?

O ohybných displejích jste už jistě slyšeli. Profesor Roel Vertegaal z univerzity v Ontariu, který se zabývá interakcí mezi počítačem a člověkem, tvrdí, že ohybná obrazovka bude pronikat i do dalších zařízení, jako je například tablet nebo notebook. Dokonce budou v budoucnosti ovlivňovat UI.

Velkým průlomem, který umožňuje vytvořit tyto flexibilní displeje, jsou organické světelné diody. Profesor Vertegaal tvrdí, že ohybné displeje nejsou jen dalším vynálezem, který má ozvláštnit smartphony. Ohybné displeje totiž otevírají nové možnosti v UI.

Aby tento fakt fakt dokázal, vytvořil se svým týmem prototyp založený na Androidu s názvem Reflex. Jak můžete vidět ve videu výše, například hry dostanou úplně jiný rozměr. Stejně tak otáčení listů. :-)

Zdroj/foto: fastcodesign.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru