Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Autonehoda ve virtuální realitě vám ukáže, proč alkohol za volant nepatří

Velice často se objevují kampaně, jejichž cílem je upozornit řidiče, že alkohol za volant nepatří. Často bývají simulovány dopravní nehody způsobené alkoholem, přičemž je zřetelné, jaké následky takové nezodpovědné chování má. A nyní tato oblast dostává zcela jiný rozměr – virtuální realitu.

Britská společnost Diaego, pod kterou spadají značky Johnnie Walker, Baileys či Guinness, použila virtuální realitu, aby ukázala rizika řízení v opilosti. Situaci můžete zhlédnout ze tří úhlů pohledu, respektive z paluby tří vozidel. V první automobilu sedí manželé na prvním rande po narození dítěte, v druhém vozidle směřují tři dvacetiletí kamarádi na párty a do třetího auta usedá mladá žena, která byla v baru a vypila láhev vína.

autonehda

Čtyřminutový film můžete zhlédnout na YouTube. Stačí si nasadit brýle, usednout a vcítit se do situace. Dokonce se můžete podívat kolem sebe a vidět provoz na silnicích. Budete si připadat, jako byste v některém z automobilů skutečně jeli.

Virtuální realita má v tomto případě obrovský smysl, neboť v lidech vyvolává emoce efektivněji než 2D média.

Zdroj: Wired

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru