VIDEO: Ambulantní drony mohou zachraňovat lidi. Doručí defibrilátor do 1 minuty!

Drony, tato malá bezpilotní letadla jsou v současné době používána spíše ve výzkumu nebo pro vojenské účely. Kromě využití v armádě mohou ale pomoci i v lékařství. Drony totiž mohou zachraňovat životy.

Alec Momont, holandský vysokoškolský student, ve své diplomové práci zpracoval projekt, v nemž vytvořil prototyp ambulantního dronu. Dron je vybaven externím automatickým defibrilátorem, kamerou, mikrofonem a reproduktory. Je určen pro situace první pomoci, kdy je potřeba oživovat pacienta se zástavou srdce.

Tento ambulantní dron by měl snížit čas přesunu z 10ti minut na pouhou jednu minutu. Často totiž člověk zemře právě proto, že pomoc nepřijde včas. Dron je na dálku ovládán záchránářem, který použije defibrilátor a zároveň komunikuje s lidmi, kteří jsou u nemocného. Dron sdílí svou polohu pomocí GPS a může letět rychlostí až 100 km/h.

Zatím však nevíme, zda bude tento nápad využíván v praxi. Šlo by ale o dokonalý způsob, jak zachraňovat lidské životy.

zdroj: itnews

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru