VIDEO: Ambulantní drony mohou zachraňovat lidi. Doručí defibrilátor do 1 minuty!

Drony, tato malá bezpilotní letadla jsou v současné době používána spíše ve výzkumu nebo pro vojenské účely. Kromě využití v armádě mohou ale pomoci i v lékařství. Drony totiž mohou zachraňovat životy.

Alec Momont, holandský vysokoškolský student, ve své diplomové práci zpracoval projekt, v nemž vytvořil prototyp ambulantního dronu. Dron je vybaven externím automatickým defibrilátorem, kamerou, mikrofonem a reproduktory. Je určen pro situace první pomoci, kdy je potřeba oživovat pacienta se zástavou srdce.

Tento ambulantní dron by měl snížit čas přesunu z 10ti minut na pouhou jednu minutu. Často totiž člověk zemře právě proto, že pomoc nepřijde včas. Dron je na dálku ovládán záchránářem, který použije defibrilátor a zároveň komunikuje s lidmi, kteří jsou u nemocného. Dron sdílí svou polohu pomocí GPS a může letět rychlostí až 100 km/h.

Zatím však nevíme, zda bude tento nápad využíván v praxi. Šlo by ale o dokonalý způsob, jak zachraňovat lidské životy.

zdroj: itnews

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru