Vídeň svým občanům přispívá až 800 euro na nákup nákladních bicyklů

Od března letošního roku město Vídeň finančně podporuje obyvatele a zaměstnance v nákupu nákladních bicyklů. Výše příspěvku může být u klasických nákladních kol až 800 euro (ale maximálně 50 % z celkové ceny), přičemž v případě elektrických variant se grant zvyšuje až na 1 000 euro. Stále více měst si uvědomuje výhody nákladních kol pro soukromé i komerční využití, a proto uděluje dotace.  

Strategie se drží nejen hlavní město Rakouska, ba dokonce i další evropská města (Salzburg, Graz-Styria, Mnichov, Oslo) poskytují podobné výhody. Aby obyvatel Vídně získal finanční příspěvek od radnice, musí si koupit nové nákladní kolo a vlastnit ho alespoň dva roky.

bicycles-1525146_1280

Zdroj: Pixabay

Rakouská metropole si pro tyto účely vyhradila 200 tisíc euro. Od této strategie si slibuje snížení emisí z automobilové dopravy a ulehčení městskému centru od husté dopravy. Z výzkumů je dokonce zřejmé, že až čtvrtina nákladní dopravy v centrech měst by se z nákladních vozidel a dodávek mohla přesunout na nákladní kola.

Soukromé osoby, právnické osoby i firmy mohou ve Vídni předkládat žádosti od března 2017.

Zdroj: Bike Citizens

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru