Více než 500 galerií a muzeí nabízí virtuální prohlídku pomocí Google Streer View

Více než 500 galerií a muzeí nabízí virtuální prohlídku pomocí Google Streer View

Jaká je vaše nejoblíbenější činnost v karanténě? U většiny pravděpodobně sledování Netflixu nebo čtení knih. Překvapením však je, že si na své přijdou také milovníci umění. Muzea a galerie z celého světa se zpřístupnily virtuálním prohlídkám. Cestování a kultura jsem nyní aktivitami, které se týkají nejspíš daleké budoucnosti. Google využil příležitost a přináší vám zážitky domů. 

 Snímek obrazovky 2020-04-03 v 9.35.58

Za iniciativou stojí Google, přes který se také k prohlídkám dostanete. Možná by vás ani nenapadlo, že můžete mít Louvre přímo ve svém obýváku. Platforma Arts & Culture aktuálně nabízí více než 500 kulturních míst. Jestli jste na Google službách už někdy brouzdali, víte, že díky Street View můžete navštívit jakékoliv místo na světe. Stejnou technologii Google využívá v případě Arts & Culture. Ne všechny muzea a galerie poskytují prohlídku v pravém googlovském smyslu, některé instituce však nabízejí fotografie svých největších klenotů. Za současné situace se bude pracovat na tom, aby prohlídky stále přibývaly. Můžete si vybrat ze světových institucí, které si za normální situace musíte rezervovat. Klasická návštěva vám pak neumožní vstup pro personál a na další „skrytá“ místa budovy. Virtuální prohlídka ale dovoluje vstoupit i na běžně nepřístupná místa.

 

Snímek obrazovky 2020-04-03 v 9.33.06

 

Pokud toužíte po kulturním zážitku, ale nevíte, kam zavítat (výběr z celého světa je poměrně široký), začtěte s TOP 10 doporučenými prohlídkami. Jestli chcete zůstat věrní tuzemsku, Google vám vyhoví. Prohlédnout si taky můžete Národní muzeum v Praze, Muzeum Járy Cimrmana a také historické hrady a zámky z výběru světových památek UNESCO.

Moderní technologie jsou špatným pánem, ale dobrým sluhou. Díky nim se nyní můžeme dostat na místa, na které bysme se dříve nedostali ačkoliv jen virtuálně.

Výhodou Google Street View je, že nebudete stát frontu na prohlídku Da Vinciho obrazu a uvidíte jej z první ruky na vašem monitoru. Je jasné, že plnohodnotný zážitek si z prohlídky neodnesete, ale můžete jej pojmout jako možný námět k návštěvě až to všechno skončí.

 

Zdroj, foto: artsandculture.google.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru