Dnes vyšlo 15 článků

Více amerických teenagerů umírá za volantem kvůli SMSkování než kvůli alkoholu

Více amerických teenagerů umírá za volantem kvůli SMSkování než kvůli alkoholu

Že je psaní SMS za volantem nebezpečné, to všichni tak nějak víme. Kdo se tím ale skutečně řídí? V Americe ale tohle pravidlo získává nepříjemnou pachuť. Zjistilo se totiž, že psaní SMS během řízení již má na svědomí více obětí než alkohol. Kdy se tento nepěkný trend přehoupne i k nám?

Studii provedlo Cohenovo Centrum dětské medicíny v New Yorku. Zjistilo se, že každý rok je v USA zraněno 300 000 teenagerů a 3 000 jich umírá kvůli SMSkování během řízení. Ačkoliv je v mnoha zemích SMSkování za volantem zakázáno zákonem, v některých státech USA tento zákon neexistuje.

Nebezpečnější než alkohol

Pro srovnání, kvůli jízdě pod vlivem alkoholu je každoročně v USA zraněno 282 000 teenagerů a 2 700 jich umírá. 49% chlapců a 45% dívek mezi 15 a 18 lety se k psaní SMS za volantem samo přiznává. Mnoho expertů věří, že SMSkování za volantem je mnohem rozšířenější a nebezpečnější než jízda pod vlivem alkoholu – protože telefon s sebou nosíme neustále, sedm dní v týdnu, ale asi jen málokdo je také sedm dní v týdnu neustále opilý.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/12/teens-texting-while-driving/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/05/12/teens-texting-while-driving/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru