Tisková zpráva: Vězeňská služba bezdůvodně pozastavila úspěšný projekt soukromého investora

Vězeňská služba bezdůvodně pozastavila úspěšný projekt soukromého investora

Zástupci české společnosti M-Communications s.r.o., která začátkem roku 2012 spustila pilotní projekt FreePhone v českých věznicích, zvažují, že poškozenou pověst společnosti, budou řešit soudní cestou. K poškození jména společnosti M-Communications došlo v článku autora Pavla Kozdery, který dne 22.6.2012 zveřejnil internetový server Parlamentní listy.cz, s názvem Velký byznys bez výběrového řízení. Peníze z našich věznic tečou do Izraele. Autor článku uvádí nepravdivé a smyšlené informace o společnosti M-Communications a pilotním projektu a dále jmenovitě napadá a obviňuje dnes již bývalého generálního ředitele vězeňské služby generála Jiřího Treglera a jeho asistenta plk. Martina Kocandu za realizaci zakázky a instalaci telefonních automatů ve vybraných českých věznících, kterou získala izraelská společnost M-Communications bez výběrového řízení.

Společnost M-Communications s.r.o. je zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze s IČ 242 09 759 a vlastní ji dvě fyzické osoby s občanstvím Izraele, které na území České republiky plní podle zákona daňovou povinnost. Do pilotního projektu Freephone v českých věznicích investovala společnost M-Communications s.r.o. vlastní finanční prostředky a veškerý systém je pro vězeňskou službu zcela bezplatný. Výběrové řízení pro společnost M-Communications s.r.o jako pro soukromého investora tedy nebylo v tomto případě na místě. „Podle údajů, které máme z více než půlročního provozu pilotního projektu k dispozici, je zcela zřejmé, že naše společnost ušetřila vězeňské službě prostředky v hodnotě několika milionů korun. Do dnešního dne byla provedena instalace zařízení FreePhone ve věznicích Pankrác, Příbram a Stráž pod Ralskem, kde se ze strany jak klientů nápravného zařízení, tak i ze strany vězeňské služby a jednotlivých ředitelů věznic setkala s velkým ohlasem. V případě, že by v návaznosti na pilotní projekt došlo k realizaci celého projektu ve všech 36 nápravných zařízení, hovoříme o částce převyšující úspory 137 milionů korun, což není pro segment vězeňství, jenž se potýká s nedostatkem finančních prostředků, zanedbatelná částka. Máme reálný důvod se domnívat, že k pozastavení expanze pilotního projektu ze strany vězeňské služby, se kterou jsme uzavřeli smlouvu o telekomunikačních zařízení FreePhone v prostorách třinácti věznic, vedl i výše zmíněný článek, který poškozuje dobré jméno naší společnosti na mezinárodní úrovni, a proto zvažujeme, že vzniklý spor budeme řešit soudní cestou,“ vysvětluje společník firmy M-Communications s.r.o, Meir E. Dahan.

Kontakt:

M-Communications s.r.o.

Kaprova 42/14, 110 00 Praha 1

Tel.: 774 957 210

E-mail: info@freephonecom.com

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru