Vězení přeměněno v prvotřídní luxusní hotel

Před sedmi lety se zavřely brány jednoho z nizozemských vězení, kterému se přezdívá Het Arresthuis. Ale, co dělat, když je vězení zavřené? Nechat ho chátrat? Nebo ho někomu prodat? Majitelé vězení zvolili tuto druhou variantu a vězení prodali do rukou holandské firmy Van der Vank, která vězení kompletně zrenovovala do moderního a luxusního hotelu. Musím říct, že vězni by se do tohoto vězení stoprocentně hrnuli.

Od roku 1863 fungovalo v Nizozemsku vězení nazývané Het Arresthuis. Avšak před 7 lety se brány toho to vězení definitivně uzavřely. Pod svá křídla si budovu vzala holandská firma Van der Vank, která vlastní velkou řadu hotelů a restaurací po celém Holandsku.

Náročný finanční projekt přináší ovoce

Tato firma se vrhla do finančně náročného projektu a 105 cel zmodernizovala, opravila a přestavěla do luxusních čtyřiceti pokojů a chodeb. Celá vizáž bývalé věznice se tak změnila, avšak jako připomínku na původní význam budovy, zde zůstaly původní vězeňské dveře. Jednou z “vychytávek” tohoto luxusního “vězení” však je, že na dveřích každého pokoje naleznete jeden ze čtyř štítků – “Vězeň”, “Právník”, “Soudce” a “Ředitel”. Hodlám si říct, že jsou apartmá nazvaná podle prestižnosti a luxusu pokoje (a podle toho, kolik peněz zákazník do hotelu “investuje”).

Het-Arresthuis

5 1024x768_Archi.int_Het_Arresthuis_20110710_0081-Edit f  het-arresthuis-4 het-arresthuis-outside-room[2] het-arresthuis-yard2[2] Sans titre 3

Zdroj: www.dezeen.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru