Z výzkumu vyplývá fakt, že většina mobilních telefonů se systémem Android obsahuje kritickou chybu

Z výzkumu Cambridgské univerzity vyplývá fakt, že devět z deseti mobilních telefonů s operačním systémem Android obsahuje alespoň jednu chybu zabezpečení.

Jak je možné, že 9 z 10 mobilních telefonů se s operačním systémem Android obsahuje kritickou chybu? Autoři výzkumu z Cambridgské univerzity připisují vinu nedostatečné podpoře ze strany výrobců mobilních telefonů.

Existuje informační asymetrie mezi výrobci a zákazníky. Jen výrobci ví, jestli je zařízení bezpečné či nikoliv a zda pro něj budou dostupné bezpečnostní aktualizace, tvrdí autoři výzkumu.

Z výzkumu vyplývá fakt, že 87 procent z testovaných telefonů obsahovalo alespoň jednu z kritických bezpečnostních chyb

Podle výzkumu dvaceti tisíc mobilních telefonů obsahovalo 87 procent z nich alespoň jednu z jedenácti známých kritických bezpečnostních chyb. V průměru se zařízení se systémy Android aktualizují za rok zhruba 1,26krát. Vydávání aktualizací zpomaluje fakt, že výrobci musí bezpečnostní opravy Googlu zapracovat do svých vlastních verzí systému Android. Americký technologický gigant nedávno slíbil, že svoje telefony Nexus bude krmit bezpečnostními aktualizacemi každý měsíc.

Screenshot_1

Autoři výzkumu doufají, že zveřejnění výzkumu se situace zlepší a výrobci si dají větší pozor.

Doufáme, že kvantifikací problému pomůžeme zákazníkům při výběru mobilního telefonu. To vytvoří tlak na výrobce a operátory, aby dodávali bezpečnostní aktualizace včas, řekl serveru jeden z autorů Andrew Rice.

Podle výzkumu nejlépe dopadly mobilní telefony od Googlu, LG a Motoroly

Podle výzkumu nejlépe dopadly telefony od Googlu, LG a Motoroly. Až po nich následovaly telefony od Samsungu, Sony a HTC. Na škále od 1 do 10 dostaly telefony Google Nexus hodnocení 5,2, LG 4,0 a Samsung 2,7. Hodnocení zahrnovalo podíl zařízení bez známých kritických chyb, podíl telefonů s nejnovější aktualizací a počet chyb, které výrobce doposud neopravil na žádném zařízení.

Komentáře

Nahoru