Veškeré kalibry seženete online

Potřebujete pro svou práci kalibry? Vyplatí se zejména pro větší provozy, kde je nezbytné pravidelně kontrolovat hotové výrobky. Přeměřování by bylo příliš časově nákladné, porovnávání velikosti s kalibrem je daleko rychlejší. Na tom, jakou velikost a provedení kalibru potřebujete, vlastně nezáleží, jelikož dnes se dá sehnat už všechno.

Kalibry slouží ke kontrole rozměrů hotových výrobků (různých děr, závitů apod.). Nedokážou nic změřit, není na nich žádná stupnice, umí vám pouze říct, zda je rozměr větší či menší, než by měl být. Proto má kalibr zpravidla dvě strany – dobrou a zmetkovou. S těmi měřený výrobek porovnáte a hned zjistíte, kde je problém. Správná strana by měla otvorem projít a špatná naopak nikoliv. Díky tomu, že je celý proces tak jednoduchý, stoupá efektivita práce.

Kalibrů je široké množství, ale můžete si nechat zhotovit vlastní

Zcela běžně uvidíte třmenové a závitové kalibry, nastavovací kroužky a další typy. Vyrábí se v normovaných velikostech, směrech i úhlech stoupání, nicméně není problém nechat si vyrobit i naprosto atypické rozměry podle vašich požadavků. Tuto službu nabízí například společnost Michovský Tools, která se dlouhodobě zabývá dodáváním nástrojů a měřidel pro opracování kovů.

kalibr

Profesionály stačí kontaktovat a oni vám už poradí, co od vás pro výrobu správného kalibru potřebují vědět. Vhodné je poslat jim výkres, nicméně lze se domluvit i jinak. Jsou schopní měřidla dodat také s kalibračním protokolem. Zárukou přesnosti je provádění kalibrace v akreditované laboratoři firmy Trescal.

trmenove-kalibry1

Firma Michovský Tools má obrovský sortiment kalibrů skladem, takže garantuje obzvlášť rychlé dodání. Stačí se ozvat přes webové stránky nebo telefonicky a obratem obdržíte odpověď na svoji poptávku. Ceny vás také mile překvapí. Katalog dostupných modelů si lze prohlédnout na jejich webových stránkách.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru