Dnes vyšlo 15 článků

Velký výpadek Facebooku? I to se může stát!

Velký výpadek Facebooku? I to se může stát!

Nikdo není neomylný – a to ani celosvětový fenomén Facebook. A přesně to ukázal dnes svým uživatelům, kteří byli velmi překvapeni, že se nemohou přihlásit ke svému účtu. A to i v případě, že měli na svých počítačích automatický přístup – byli prostě odhlášeni a konec – žádná možnost se přihlásit prostě nebyla.

Tenhle problém nebyl pouze lokálního charakteru, nýbrž dokázal pokrýt velkou část Evropy, a to včetně Slovenska.

Obavy z napadení hackery?

Zprvu se jeho uživatelé zděsili, že jejich účet byl napaden a následně smazán, když po nich stránka vyžadovala stále dokola opětovné přihlášení. Nešlo totiž o jednoznačný výpadek, který by hlásal, že „stránka je momentálně neodstupná“. Uživatelé po zadání svých přihlašovacích údajů obdrželi hlášení, že jejich údaje nejsou správné, a že se jedná tedy o chybu přihlášení.

web-design-1953128_960_720

 

Které státy tento „výpadek“ ovlivnil?

Z největší části byla postihnuta Velká Británie, Francie, Švýcarsko, Německo, Polsko, Maďarsko ale také částečně i Portugalsko, Slovinsko, Řecko, Rakousko, Chorvatsko a spousta dalších menších států. Jedná se tak o opravdu rozsáhlou chybu, jež opravdu není častá, tudíž prakticky celá Evropa byla dnes ochromena.

social-1206612_960_720

Jak dlouho tato situace trvala?

Ještě v odpoledních hodinách jsme stále evidovali hlášení, že některým uživatelům jejich stránka stále nefunguje – nejdelší dobu výpadku hlásí nejenom Ukrajina, ale dokonce i Egypt! K večeru se již ale situace uklidnila a všichni uživatelé se mohli konečně nedočkavě ke svému profilu připojit.

A jak jste na tom byli vy? Také vás ráno probudil „šok“ z obav, že váš účet byl zneužit, či jste tuto situaci vůbec nezaznamenali? Dejte nám vědět!

Zdroj text/foto: https://style.hnonline.sk/tech/1854281-velky-vypadok-facebooku-pouzivatelia-sa-nedokazu-dostat-do-svojich-uctov?fbclid=IwAR1bgaYRR5my29c8_vxUuUkAIs1y2LjgBnsNOLFKoyMJWUAV2DsGcXex-vE
 

Komentáře

Nahoru