Velký přehled: 947 firem ve 43 kategoriích

Technický ředitel a marketingový technolog Scott Brinker vydal verzi 3.0 své obrovské supergrafiky. Ta se zabývá firmami pohybujícími se v různých technologických odvětvích, která pomáhají marketingu. Je skvělá, takže byste se na ni aspoň zběžně měli podívat.

Velká grafika posetá ikonkami obsahuje neuvěřitelných 947 firem, jenž nabízejí různé služby, které lze využívat k marketingu. Má dokázat, do jaké míry se stále zvyšuje důležitost technologií ve všech odvětvích – a právě i v marketingu.

Binker první verzi této grafiky vytvořil již v roce 2011. Tehdy však obsahovala pouhých 100 společností. O rok později se tento počet rozrostl na asi 350 firem. A aktuální třetí verze se opět téměř ztrojnásobila. Ukazuje se, že umění marketingu je stále více doplňováno vědou nebo alespoň daty.

Ale 947 firmami to rozhodně nekončí.

„Důležité je jedno hlavní upozornění: tato grafika není komplexní,“ napsal sám Brinker. „Je to jen ukázka, i když velká, kolik druhů softwaru je dnes pro marketing důležitých. Existuje ještě mnoho dalších firem, které sem nebyly zahrnuty, a to pouze z důvodu omezení času a prostoru. A v době, kdy budete číst tento článek, bude seznam firem na grafice již nevyhnutelně zastaralý. Tempo změn v této oblasti je totiž úchvatné.“

marketing_technology_jan2014

Zdroj: Venturebeat

Komentáře

  • Lupen

    Pekne

Nahoru