Velký návrat tlačítka Start?

Velký návrat tlačítka Start?

Možná se Microsoft trochu obrátil a otáčí se více na požadavky uživatelů. Podle spekulací chce vyhovět jejich žádosti přivést do systému Windows tlačítko Start.

Ačkoli to není součást původního plánu právě se vyvíjejícího Windows Blue, je to velmi pravděpodobné. Zprávy z několika různých fór z minulého víkendu zvyšují pravděpodobnost, že Microsoft do prostředí Windows opět integruje nabídku Start. Samozřejmě ji ale nebude nutit všem uživatelům, volba bude dobrovolná, a kdo si na Windows bez Startu zvykl, nemusí se k němu nutně vracet.

Tlačítko Start ve Windows 8

Tlačítko Start ve Windows 8

Microsoft totiž tvrdí, že uživatelé novým prostředím Windows 8 rozhodně nejsou zmateni a že je pro ně snadné se učit – zejména na dotykových obrazovkách. Ovšem naprosto jistý si tím asi nebude. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by se nechtěl vracet k věcem starým a uživatelům důvěrně známým jako je například nabídka Start.

Všechno je jednou poprvé

Ale ne v tomto případě. Pokud Microsoft nakonec tlačítko Start přidá, nebude to poprvé v historii, kdy se Windows vrátil ve vývoji o krok zpět na základě uživatelské nespokojenosti. Vzpomeňte si, jak se uživatelé zalekli způsobu řízení uživatelských účtů ve Windows Vista. Tento nenáviděný prvek se ve Windows 7 v takové míře už neobjevil.

100% jisti si nabídkou Start být však ještě nemůžeme. Vše se ale odhalí v srpnu letošního roku, kdy by měla být představena finální verze Windows Blue. Očekávejme však, že některé informace budou prosakovat již během předchozích měsíců, a tak se dozvíme více již před oficiálním vydáním.

Zdroj: zdnet.com

Obrázek: neowin.net

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru