Velký konkurent Spotify a Apple Music skončil, hudební streamovací službu Rdio odkoupí Pandora

Hudební streamovací služba Rdio se dlouho topila ve finančních problémech. Nyní prodala své klíčové technologie konkurenční službě Pandora a chystá se na ukončení provozu. Společnost Pandora by se nyní mohla stát velkým konkurentem pro všechny.

Hudební službu Rdio založili v roce 2010 dva miliardáři, zakladatelé VoIP služby Skype a aplikace peer-to-peer sdílení Kazaa. Jako jedni z mála se zaměřili i na menší trhy, díky čemuž se legální streamování celých alb dostalo i do České republiky

Aplikaci začalo brzy válcovat Spotify

Službu se silným startem a velmi přehlednou aplikací začala brzy válcovat zejména služba Spotify, která i v bezplatném režimu umožnila přehrávat konkrétní skladby a celá alba. Rdio tuto funkci nabízí pouze v „Unlimited“ balíčku za deset dolarů.

Společnosti Rdio nedokázala zastavit konec, který po letech očekávala

Rdiu se však ekonomicky nedařilo. I přes 125 milionů dolarů od investorů společnost nedokázala zastavit konec, který byl po letech stagnace očekáván. Nasvědčoval tomu i fakt, že společnost prodloužila možnost poslechu zdarma na PC až na 6 měsíců a snížila nejlevnější měsíční plán na necelé 4 dolary, což je v přepočtu ani ne 100 korun.

rdio-redo

Rdio koupila streamovací služba Pandora za 75 milion dolarů

Klíčové technologie Rdia nyní koupila streamovací služba Pandora za celkovou hodnotu 75 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 1,9 miliard korun. Bohužel Pandoru aktuálně v ČR legálně nenaladíte. Tato aplikace funguje tak, že do vyhledávače zadáte jméno interpreta nebo název skladby a perfektně fungující algoritmus, zohledňující mnoho parametrů skladeb, poté vytváří playlisty skladeb, které by se vám měly líbit. V prvních dnech ji můžete trochu korigovat pomocí líbí/nelíbí a poté již jen posloucháte.

rdio4

Pandora spustí svou službu až ke konci roku 2016

Akvizice technologií Rdia naznačuje, že by Pandora mohla mezi své služby přidat i klasické přehrávání konkrétních skladeb a celých alb, které jí zatím chybělo. Součástí kontraktu je údajně i přechod některých zaměstnanců. Pandora spustí inovovanou službu ke konci roku 2016.

V říjnu společnost Pandora koupila startup Ticketfly

Je to už druhá větší akvizice, kterou Pandora v poslední době realizovala. V říjnu ohlásila nákup startupu Ticketfly, který si pořídila za 450 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 11,4 miliardy korun. Ticketfly slouží k jednoduchému nákupu lístků na živé koncerty.

Zdroj: Technet

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru