Velká Británie testuje silnici, která dobíjí elektrická auta za jízdy

Elektrická auta jsou úžasná, ve světě se mluví dokonce o elektrických autobusech. Problémem ovšem stále zůstává dobíjení elektřiny. Trvá to dlouho, a zatímco benziny jsou všude, dobíjecí stanice pro elektrická auta nikoliv. Na anglických dálnicích však testují něco, co by mohlo problém vyřešit.

Angličtí řidiči možná nikdy nebudou muset zastavovat kvůli dobíjení. Postavili tam totiž pruh silnice, který auta dobíjí za jízdy. Teď technologii čeká 18 měsíců (v současné době už jen 17) testování.

electric-car-charge-road

Jak to funguje?

Auta by musela být vybavena bezdrátovým přijímačem. V silnici by pak byly zabudované elektrické kabely generující elektromagnetické pole. To by bylo přijímáno autem a přeměněno na elektřinu.

electric-car-charge-road-highways-england

„Technologie aut se stále rychleji vyvíjí a my jsme odhodláni na anglických dálnicích a důležitých silnicích třídy A podporovat vozidla s nízkými emisemi,“ popsal hlavní inženýr silnice Mike Wilson.

Nutno podotknout, že Angličani s nápadem nepřišli úplně první. Technologie spatřila světlo světa už v roce 2013. V jihokorejském městě Gumi tehdy vznikla 12 km dlouhá silnice pro autobusy s podobným principem.

Zdroje: BoredPanda, Mashable

Komentáře

Nahoru