Dnes vyšlo 15 článků

Velikost profilových fotografií na Facebooku se mění, už ve čtvrtek i pro stránky

Velikost profilové fotografie na Facebooku se pro uživatele změnila již v polovině dubna. Brzy to samé čeká i fanouškovské stránky.

Profilovou fotografií se myslí menší obrázek zobrazující se nejen vedle statusů a dalšího obsahu, ale i v levém dolním okraji úvodní fotografie na profilové stránce. Tato skutečnost mnoha kreativním uživatelům dala možnost vytvoření společného designu, kdy do sebe obě fotografie vzájemně zapadají. Změna velikosti jim to však naruší.

Pro uživatele se velikost změnila ze 125×125 bodů na 160×160. Ani to však není velikost, za jaké fotografie může být na Facebook nahrána. Minimální velikost nahrávané fotografie je totiž 180×180 bodů.

Pro fanouškovské (firemní) stránky by se velikost měla změnit 26. dubna. Velikost obrázku bude rovněž 160×160 bodů. Facebook však už v minulosti několikrát slíbil provedení nějaké změny v určitý datum a nic se nestalo. Uvidíme tedy, zdali se velikosti změní, nebo ne. I tak by se všichni, kdo do sebe obě fotografie zakomponovali, měli připravovat na změnu.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru