Dnes vyšlo 15 článků

Veganské boty od britské značky Vivobarefoot

Veganské boty od britské značky Vivobarefoot

 Vivobarefoot – britská značka působící nově na českém trhu. Na výběr jsou varianty bot jak pro sport, tak pro každodenní život. Značka dbá na životní prostředí a používá materiály jako je korek či recyklované plasty z PET láhvi. Na výběr máte z různých barev a tvarů dle libosti. 

Ve Velké Británii vnikla firma jménem Vivobarefoot. Zakladateli jsou Galahad Clark a Tim Brennan. A jak to vše začalo? Tim byl tenista, a proto si prošel za svou kariéru mnoha zraněními a dospěl k názoru, že příčinou nepohodlí jeho nohou byly tlumené boty. A proto trénoval naboso. V roce 2003 Tim navštívil Galahada Clarka s prototypem prvních barefoot bot, které si vyrobil ve svém volném čase. Myšlenka těchto bot Galahada zaujala, a tak se rozhodli založit značku jménem Vivobarefoot. ( Vivo= latinsky žít, barefoot= anglicky naboso)

A jak bychom mohli charakterizovat tenhle typ bot? Používá se zde i zkratka pro vegeboty, protože část z nich jsou vyrobená podle veganských kritérii, jsou plátěné také s příměsí recyklovaných plastů (PET láhvi). Jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí. Podrážka bot Vivobarefoot má jen 3 mm, ale přesto má dlouhou výdrž. Dává pocit chůzi naboso, ale přesto s botami. Přináší pohodlí a ochranu nejen pro muže i ženy, ale také i  pro děti. Boty se vyrábějí jako voděodolné, nebo prodyšné boty vhodné jak na procházku, trénink či do deště, které se přizpůsobí vaší noze.

bloom-blog_image_2

Jako hlavní materiál se rozumí korek – kůra dubu korkového. Přirozený voděodolný materiál vhodný na vložky do bot. Dobře se čistí a na údržbu postačí voda či přírodní mýdlo. Jedná se o 100% udržitelný a ekologický materiál. Dalším oblíbeným materiálem jsou recyklované plasty. Na jednu botu se zrecykluje 16 PET láhvi ! Plastové láhve jsou při procesu kompletně vyčištěny a  jsou z nich odstraněny i etikety, poté jsou rozdrceny na malé granulky, které se roztaví a prostřednictvím válců protahují na dlouhá vlákna. Vlákna podobná gumě jsou poté využita k  výrobě potřebného materiálu podobným způsobem jako běžná nit. Používají se na podrážky nebo s příměsí bavlny i na vrchní části bot. Vložky do bot jsou dodávané kromě klasických materiálů také z korku.

kanna-product-block-1{w=500,h=500}                  IMG_0402

Na běh a sportovní aktivity se doporučuje pro ženy i muže sportovní variantu bot Stealth  či Primus Lite. Tyhle boty jsou na pohled velmi jednoduché  k nošení především bez ponožek. Cena se pohybuje od dvou do čtyř tisíc. Vivobarefoot je nová značka působící na českém trhu, za jejíž výběr vás budou vaše nohy milovat a donesou vás dál.

Zdroj: text/foto: vivobarefoot.com

Komentáře

Nahoru