Vedlejší aktivity nové GTA V pod lupou

V novém GTA 5 máte pestrý výběr, co dělat, když si chcete trochu odpočinou. Počínaje tenisem na umělých hřištích až po hledání kousků rakety.

I když hra GTA 5 obsahuje necelých sedmdesát hlavních misí, při kterých se nenudíte. Pro odpočinek jako u předešlých dílu GTA můžete dělat různé vedlejší aktivity, kterých je v této hře velké množství. Pravdou je, že tvůrci mohli dopilovat automobily (spotřebu benzínu a využívání čerpacích stanic). Ve hře je i poměrně málo obchodů s oblečením a barů, ale když se zamyslíte, tak to je docela dobrý úmysl autorů, abyste si na každém rohu nemohli dobít zdraví. I přes tyto mírné nedostatky hra nabízí spoustu možností, jak relaxovat a nebo si popřípadě vydělat nějaké další peníze. Navštívit můžete například kina s parodiemi na různé filmy (klipy), dále za návštěvu stojí bary, striptýzové kluby, tetovací salóny a plně funkční, pěkně graficky vytvořený lunapark. Různé tyto minihry dotvářejí dovedností tří hlavních hrdinů hry.

Do hra se vrací i staré dobré barové šipky nebo ze San Andreas triatlon. Pro triatlon je především důležitá stamina (výdrž), takže klikání pro sprint nestačí.

Hlavními vedlejšími aktivitami, spíše sporty je dobře zpracovaný a pochopitelný tenis. Rockstargames nemusel chodit daleko, využil své zkušenosti u starého simulátoru stolního tenisu Table Tennis, díky čemuž je ovládání hry na vynikající úrovni. Tenis si můžete zahrát přímo v Michalově rezidenci, kde máte nádherný výhled na celé město.

Nyní však už k samotným aktivitám, kterých je, jak už jsem zmiňoval poměrně velké množství: odtahování vozidel, tenis, triatlon,  jóga, golf, střelnice, kino, striptýz, vraždy na objednávku, stíhání zločinců, kaskadérské skoky, letecká škola, taxikaření, lov zvěře, terénní závody, výtržnosti, pouliční závody, šipky, letecké manévry, paragliding, hledání dílů rakety, správa nemovitostí, hledání dopisů vraha, hledání nukleárního odpadu, vodní závody, hledání skrytých balíčků.

Již zmiňovaný, ale trochu složitější na pochopení je golf. Pěkné zpracování a provedení vám usnadní hru, takže si může zahrát prakticky kdokoliv (i úplný začátečník). Hra vám automaticky vybere hůl a jediné co je na vás je hlídat si vítr a sílu odpalu. Během golfu si můžete i zvýšit staminu – nebudete jezdit golfovým vozíkem, ale využijete své vlastní nohy.

Ve hře nesmí chybět závody – automobilové, motocyklové, čtyřkolkové nebo vodní, které samozřejmě probíhají za normálního provozu.

Při józe váz čekají i sexuální narážky, pi návštěvě striptýzových klubu ohmatávání striptérky. Nesmí chybět také taxikaření, které si zvlášť v této hře užijete a vychutnáte. Platí zde heslo ” Čím dřív tím víc”, což znamená, čím rychleji dovezete cestující do cíle, tím více vám zaplatí.

Pokud rádi vlastníte majetek, můžete se stát i správcem majetku,  kdy však musíte mít velké bankovní konto. Však vše se vám za nedlouho vrátí, nejenže dostáváte peníze za provoz, ale také za různé jiné věci ( především nelegální), jako jsou například převoz zbraní a pašování drog.

641-1280

800-640

865-640

867-640

foto: www.rockstargames.com

Štítky:

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru