Dnes vyšlo 15 článků

Věděl, že zemře, chtěl tady po sobě něco zanechat

Věděl, že zemře, chtěl tady po sobě něco zanechat

Dospívající Zach Sobiech věděl, že z důvodu vážného onemocnění brzy zemře. Na konci roku 2012 mu lékaři dávali 3 měsíce. Tyhle poslední měsíce života si chtěl Zach co nejvíce užít. A také po sobě chtěl něco zanechat. Jeho videa na Youtube jsou teď oblíbená nejen díky jeho osudu, který vzbuzuje soucit.

Ve 14 letech mu byly diagnostikovány zhoubné kostní nádory (osteosarkomy). Loni v červnu mu oznámili, že mu možná nezbývá už ani rok života. Těžko říci, co bychom v takové situaci dělali my. Zach se ale vydal do boje.

Vyjádřil se hudbou

 V prosinci natočil píseň „Clouds“  (Oblaka), kterou věnoval své přítelkyni a své rodině. Píseň, tváří v tvář smrti, má na Youtube více než 5 milionů zhlédnutí. Peníze utržené hudbou zamýšlel Zach věnovat na pomoc dětem s rakovinou. Toto poselství respektují i jeho rodiče a tři sourozenci a požadují, aby veškerá Zachova pozůstalost byla využita tímto způsobem. Hudba se pro něj stala způsobem, jak vyjádřit sám sebe. Pomocí ní se stal nejen rockovou hvězdou a hvězdou Youtube, ale i inspirací pro mnoho lidí s podobným osudem.

Zach Sobiech zemřel v pondělí 20. května, 17 dní po svých osmnáctých narozeninách.

Aby měli na co vzpomínat, až odejdu

O člověku s tak neuvěřitelnou silou bojovat byl natočen i 22 minutový film, Moje poslední dny: Poznejte Zacha Sobiecha. V něm zaznívají i Zachova slova: „Mým úkolem je dostat své pocity do těchto písní. Aby mí přátelé a rodina měli na co vzpomínat nebo o co se opřít, až odejdu.“

V tomto filmu Zach vypadá jako jeden z nejšťastnějších lidí na světě. Sám říká: „Je to ve skutečnosti opravdu jednoduché. Jen se snažím dělat lidi šťastnými.“ V dokumentu hovoří i jeho rodiče, přátelé a sourozenci. Všichni popisují, jak jim změnil život k lepšímu, protože je naučil chápat svět jinak. Zatímco se Zach směje, oni pláčou.

I Justin Baldoni, režisér dokumentu říká: „Nečekal jsem, že by setkání se sedmnáctiletým člověkem mohlo změnit můj život.“ Ze Zacha se stal hrdina. Aspoň na těch posledních pár měsíců.

Zdroj: people.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru