Vědec chce použít technologii Hyperloop pro cesty do vesmíru

Cestování do vesmíru je poměrně nákladná a složitá záležitost, a proto se hledají levnější a efektivnější alternativy. Se zajímavým nápadem přišel vědec James Powell, který byl v roce 2000 součástí týmu pracujícího na rychlovlacích Maglev. Domnívá se, že technologie magnetické levitace by se dala použít i při cestování mimo planetu. A k tomuto účelu chce využít trubice podobné Hyperloop.

Technologie magnetické levitace, která pohání nejrychlejší vlaky světa, funguje tak, že se vlaky nedotýkají vůbec tratě, a tak dosahují extrémně vysokých rychlostí. Vizionář Elon Musk zase navrhl koncept vysokorychlostního transportního systému, který je založen na pohybu přetlakových kapslí podtlakovými trubkovými tunely. Uzavřená konstrukce je schopná vyvinout rychlost až 1 300 kilometrů za hodinu.

space-shuttle-992_1280

Zdroj: Pixabay

James Powell přichází s ambicióznějším nápadem, přičemž chce tuto technologii použít pro cesty do vesmíru. Podal patentovou přihlášku na systém a metodu pro magnetické vypuštění projektilů a kosmických lodí, který zahrnuje vypouštěcí trubici podobající se Hyperloop. Představa vynálezce je, že by tento systém nespojoval města, ale spojoval by Zemi s vesmírem.

Vše by fungovalo tak, že by se loď vynesla do dostatečné výšky trubicí. Potom by trubici opustila v takzvané únikové rychlosti. Tato rychlost by byla natolik vysoká, aby loď opustila sféru gravitačního vlivu Země.

Zdroj: Digital Trends

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru