Dnes vyšlo 1 článků

Vědci z MIT vytvořili kůži, která vás omladí

Stárnutím kůže ztrácí pružnost a vlhkost, přičemž tento přirozený proces nastává u každého z nás. Nicméně tým vědců se před deseti lety rozhodl zjistit, zda by nebylo možné tento proces stárnutí změnit. Rozhodl se navrhnout povlak, který by kůži oživil a ozdravil. A nyní představuje „druhou kůži“, která navozuje mladistvý vzhled kůže.

Vědci vytvořili druhou kůži z polymeru na bázi silikonu. Vytvoří se na kůži prodyšná vrstva, která je charakteristická dostatečnou vlhkostí a hladkostí. Vědci testovali tento povlak na různých částech těla, například pod očima, na nohách a předloktí. Neviditelný povlak vydrží 24 hodin a je odolný vůči vodě a potu.

second-skin-mit-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Vědci také zjistili, že druhá kůže funguje lépe než hydratační krémy, neboť udržuje více vlhkosti. Bylo provedeno několik experimentů a žádný z účastníků experimentu nereagoval negativně.

„Výsledky polymerního filmu se zdají být srovnatelné s operací, aniž by s ním byla spojená jakákoliv rizika. Je zapotřebí další výzkum, ale jedná se o nový a velice slibný přístup k řešení problému. Budu sledovat jeho vývoj,“ řekla Tamara Griffiths, doktorka z Britské asociace dermatologů.

second-skin-mit-treatment-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Vědci poznamenali, že druhá kůže nemusí mít pouze estetické účinky. Polymerní film by mohl být upraven tak, aby prostřednictvím něj kůže vstřebávala lék anebo aby chránila nositele před škodlivými slunečními paprsky. A dokonce může být řešením pro ekzémy.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru