Dnes vyšlo 15 článků

Vědci vytvořili algoritmus, který odhalí, zda má uživatel Instagramu depresi

Američtí vědci z Harvardovy univerzity a Vermontské univerzity vytvořili speciální algoritmus, pomocí kterého přesně detekují deprese uživatelů na základě fotek na sociální síti Instagram. Algoritmus zkoumá barevnost, meta data a výraz obličeje, podle čehož dokáže určit, zda má uživatel sklony ke klinické depresi. Vědci uvádí, že úspěšnost algoritmu je více než 70%.

Vědci k sestavení tohoto algoritmu využili 43 950 fotografií od 166 různých uživatelů Instagramu. Ačkoliv algoritmus predikuje depresi poměrně přesně, vědci podotýkají, že není možné ho používat k závažné diagnóze.

girl-1098611_1280

Zdroj: Pixabay

A co depresivní sklony signalizuje? Především modřejší, šedivější a tmavší barvy, tedy například filtry Inkwell či Crema.

Zdroj: ARXIV

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru