Dnes vyšlo 1 článků

Vědci našli způsob, jak využít větrnou energii ze stromů

Představte si svět plný lesů produkující veškerou energii, kterou potřebujeme. Tento sen se může stát skutečností s novou formou produkce energie z větru, přičemž pohyb stromů se přemění na čistou energii. Technologie je založena na použití piezoelektrického jevu, což je elektrický náboj získaný z vibrací jakéhokoliv náboje.

Podle zprávy z časopisu Journal of Sound and Vibration, pohyb stromů, do nichž fouká vítr, produkuje vibrace. A právě tyto vibrace by mohly být přeměněny na čistou energii.

wind-in-trees-1020x500

Zdroj: Inhabitat

Studie, kterou vytvořili vědci na univerzitě v Ohio, potvrdila, že je možné převést různě velké vibrace na použitelnou elektrickou energii prostřednictvím přirozeného pohybu stromů. Přirozená frekvence jako stěna absorbuje a ukládá energii ve vysokých frekvencích stejně jako malé vlnění vody, které se postupně zvětšuje do velkých kruhů.

Studie je založena na vibracích stromu, které mohou být dosažené také různými silami větru. Vědci testovali tento nápad v umělých lesích použitím malých ocelových nosníků ve tvaru písmene L, které jsou zabalené s polyvinylidénfluoridem (PVDF), což je piezoelektrický materiál. Vědci byli schopni vyprodukovat touto technologií 2 volty elektrické energie.

piezoelectricity-889x725

Zdroj: Inhabitat

Piezoelektricity mohou být vyrobeny z různých materiálů – od ťukání na klávesnici notebooku až po ohýbající se mrakodrap. Už je dokonce patentován způsob výroby energie z ťukání na klávesnici. Tak či onak je to obrovský krok vpřed v oblasti obnovitelné energie, a to dokonce ze stromů, které v dnešní době ve velkém kácíme.

Zdroj: Inhabitat

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru