Dnes vyšlo 15 článků

Vědci implantovali malé roboty do živých myší

Vědci implantovali malé roboty do živých myší

Můžou roboti cestovat živými organismy? Možná to zní jako sci-fi, ale vědci nám právě dokázali, že jde o skutečnost. Implantovali totiž malé nanoroboty do živých myší. Výzkumný tým z kalifornské univerzity v San Diegu nedávno zveřejnil zprávu o prvních úspěšných testech implantace mikrorobotů do živého organismu za účelem rozptýlení léků v jejich těle.

Vědci z kalifornské univerzity nedávno oznámili úspěšný výsledek testování implantace nanorobotů do živých myší za účelem rozptýlení léků do jejich těla. Výzkumná zpráva uvádí, že nanoroboti byli dosud testováni v neživém prostředí, a toto je první případ, kdy byli implantováni do živého organismu. Tito mikroroboti na bázi zinku byli myší nejprve spolknuti. Po spolknutí zvířetem reagují se žaludečními šťávami a vytváří vodíkové bubliny. Jakmile se robůtci připojí k žaludku, rozpouštějí se a rozptýlí léky do žaludeční tkáně.

Implantace nanorobotů i u lidí

Vědci věří, že tato studie vy mohla pomoci otevřít cestu k podobné implantaci i u lidí. Mohlo by tak jít o efektivní způsob distribuce léků přímo do žaludku. Touto cestou by pak bylo možné pomoci například lidem se žaludečními vředy.

zdroj: foxnews.com obrazek: freedigitalphotos.net

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru