Dnes vyšlo 1 článků

Věční diskutéři na Novinky.cz, Lupa.cz, Webtrh.cz a všude jinde – jsou všichni na chlup stejní

Věční diskutéři na Novinky.cz, Lupa.cz, Webtrh.cz a všude jinde – jsou všichni na chlup stejní

K napsání tohoto článku mě přimělo pár diskuzních vláken, na které jsem narazil. Všimnul jsem si, že vlastně každý větší server či fórum má jedno společné. Sortu lidí, kteří jsou v diskuzích až příliš aktivní. A doslova žijí svůj (virtuální) život jen a pouze na internetu. Jsou něco jako Jekyll & Hyde. Navenek se snaží vypadat jinak, než se ve skutečnosti chovají v soukromí. Temná stránka jejich osamocené duše ožije vždy, když se připojí k internetu…

Není to záležitost jenom ČR. I v zahraničí existují věrní diskutéři, kteří žijí dvojí život. Pojďme si tedy rozebrat, jak takový věčný diskutér vypadá a jak se chová.

Jak se chová diskutér?

 • Neustále komentuje. A to i věci, kterým vlastně vůbec nerozumí. Důležité je být vidět. O tom ví své třeba takový Hejl.
 • Většinou je to někdo, kdo má spoustu volného času a procházení diskuzí je jeho jedinou zábavou.
 • Rád nadává, provokuje a uráží ostatní. (běžně se takovým říká diskuzní troll)
 • A hlavně – všechno ví nejlépe. Otec Fura by jim mohl závidět. Jen jejich názor je ten správný.
 • Sebevědomí má na rozdávání. Ale pouze na internetu. Díky anonymitě je to vždy největší borec nebo borka široko daleko. Když však věčného diskutéra potkáte třeba v MHD, je to nicotná introvertní puťka, která se třese strachy, aby na ni náhodou někdo nepromluvil.
 • Druhý extrém jsou pak lidé, co se skutečně chovají v osobním životě tak jako v internetových diskuzích. Myslí si, že sežrali svět. Hrubé výrazy jim lítají z úst kadencí samopalu vzor 24 (pokud to nevíte, tak se podívejte na Černé barony, nápověda: ta ta ta ta ta ta ta).
 • Zvláštní je, že i když se považují věční diskutéři za dokonalé nadlidi, jejich okolí názor nesdílí.
 • Věčný diskutér je nejvděčnější kritik. Dokáže vám najít stovky chyb v čemkoliv a kdykoliv. Neustále píše, jak jsou ostatní neschopní, hloupí a pitomí. Paradoxně – většinou věčný diskutér téměř nikdy nic velkého v životě nedokázal. Málokdy je to úspěšný podnikatel či vysoce postavený manažer. Hádejte proč.
 • Věčného diskutéra nikdy neporazíte, protože bude mít vždy více času než vy. Jelikož nedělá nic jiného kromě vysedávání u PC.
 • Velkou část těchto lidí zajímá politika. A cpou ji všude. I do témat týkajících se Ferdy Mravence (všichni jsou zasraní pravičáci a nebo modří ptáci, Ferda je výtvor bolševika, proto je z části rudý)
 • Někteří věční diskutéři u nás objevili také kouzlo neustále zaplého Caps Locku a zásadně neuznávají psaní jednoho vykřičníku či otazníku na konci věty. Vždy jich použijí raději padesát, aby zdůraznili, že to myslí vážně. Řídí se zřejmě heslem, čím víc proužků (vykřičníků a otazníků), tím víc Adidas.

Když už se strhne nějaké diskuzní mela (flame) mezi věčnými diskutujícími, většinou končí nadávkami („Jsi chytrý jak poševní sekret.“), porovnáváním inteligence a vzdělání („Koukám, že pán má titul Ph.D., hádám, že jste z Plzně, protože takového debila by snad nepustili ani k přijímačkám.“) nebo variantami na téma přání dobrého dne (mně tím náladu nezkazíte, přejí vám ničím nerušený a krásný sluníčkový den). Často se také řeší čeština („I totální koňomrd, jako jsi ty, ví, že …“) a její prznění v diskuzích (či jiný jazyk v závislosti na jazyku fóra). Případně jsou tito lidé schopni trávit celý den jenom komentováním a nadáváním. Většinou pak diskuze končí v propadlišti dějin (diskuzní vlákno smaže admin) a nebo končí v propadlišti dějin diskutéři (oba przniče zabanuje admin).

Zvláštní je, že tyto charakteristické rysy se příliš nemění, jelikož lidé diskutují na celém světě stejně – jako hovada.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

 • Jan Zitko

  Článek lehce o ničem :) … jasný lidská blbost je nekonečná a bohužel dost často se ventiluje skrz internet.. ale to neznamená, že se „snad“ slušný plátek o něčem takovém bude psát :)

  • Bylo to myšlené spíše pro zasmání. Proč by „slušný plátek“ našeho typu o podobných věcech nemohl psát? Narozdíl od jiných IT serverů si to můžeme dovolit, protože u nás si inzerenti nediktují, o čem musíme či nesmíme psát.

 • videafilosofie.webnode.cz

  K napsání tohoto komentáře mě přimělo článek na objevit.cz, na které jsem narazil. Všimnul jsem si, že vlastně každý menší server či blog má jedno společné. Sortu lidí, kteří jsou při psaní článků až příliš aktivní. A doslova žijí svůj (virtuální) život jen a pouze na internetu. Jsou něco jako Jekyll & Hyde. Navenek se snaží vypadat jinak, než se ve skutečnosti chovají v soukromí. Temná stránka jejich osamocené duše ožije vždy, když se připojí k internetu…

  Není to záležitost jenom ČR. I v zahraničí existují věrní autoři článků, kteří žijí dvojí život. Pojďme si tedy rozebrat, jak takový věčný autor vypadá a jak se chová.
  Jak se chová autor článků?

      Neustále píše články. A to i věci, kterým vlastně vůbec nerozumí. Důležité je být vidět. O tom ví své třeba takový Michal Krčmář.
      Většinou je to někdo, kdo má spoustu volného času a psaní článků je jeho jedinou zábavou.
      Rád nadává, provokuje a uráží ostatní. (běžně se takovým říká novinář)
      A hlavně – všechno ví nejlépe. Otec Fura by jim mohl závidět. Jen jejich názor je ten správný.
      Sebevědomí má na rozdávání. Ale pouze na internetu. Díky anonymitě je to vždy největší borec nebo borka široko daleko. Když však věčného diskutéra potkáte třeba v MHD, je to nicotná introvertní puťka, která se třese strachy, aby na ni náhodou někdo nepromluvil.
      Druhý extrém jsou pak lidé, co se skutečně chovají v osobním životě tak jako píšou v článcích. Myslí si, že sežrali svět. Hrubé výrazy jim lítají z úst kadencí samopalu vzor 24 (pokud to nevíte, tak se podívejte na Černé barony, nápověda: ta ta ta ta ta ta ta).
      Zvláštní je, že i když se považují věční autoři článků a novináři za dokonalé nadlidi, jejich okolí názor nesdílí.
      Věčný článkař je nejvděčnější kritik. Dokáže vám najít stovky chyb v čemkoliv a kdykoliv. Neustále píše, jak jsou ostatní neschopní, hloupí a pitomí. Paradoxně – většinou věčný pisálek článků téměř nikdy nic velkého v životě nedokázal. Málokdy je to úspěšný podnikatel či vysoce postavený manažer. Hádejte proč.
      Věčného autora článků nikdy neporazíte, protože bude mít vždy více času než vy. Jelikož nedělá nic jiného kromě vysedávání u PC.
      Velkou část těchto lidí zajímá politika. A cpou ji všude. I do témat týkajících se Ferdy Mravence (všichni jsou zasraní pravičáci a nebo modří ptáci, Ferda je výtvor bolševika, proto je z části rudý)
      Někteří věční autoři článků u nás objevili také kouzlo neustále zaplého monitoringu návštěvnosti a zásadně neuznávají psaní jen tak pro svoje potěšení. Vždy raději sledují návštěvnost, a zvyšují návštěvnost pomocé zpětných odkazů, aby si zadavatelé reklam mysleli že to míní vážně. Řídí se zřejmě heslem, čím víc reklam (rámečků adsense a blikajících bannerů), tím víc Adidas.

  Když už se strhne nějaké diskuzní mela (flame) mezi věčnými diskutujícími, většinou končí nadávkami („Jsi chytrý jak poševní sekret.“), porovnáváním inteligence a vzdělání („Koukám, že pán má titul Ph.D., hádám, že jste z Plzně, protože takového debila by snad nepustili ani k přijímačkám.“) nebo variantami na téma přání dobrého dne (mně tím náladu nezkazíte, přejí vám ničím nerušený a krásný sluníčkový den). Často se také řeší čeština („I totální koňomrd, jako jsi ty, ví, že …“) a její prznění v diskuzích (či jiný jazyk v závislosti na jazyku fóra). Případně jsou tito lidé schopni trávit celý den jenom komentováním a nadáváním. Většinou pak diskuze končí v propadlišti dějin (diskuzní vlákno pak sami moderují) a nebo rpovnou zruší či zamknout do propadliště dějin Čtenáři pak na takové zpravodajské servery přestávají chodit.

  Zvláštní je, že se tyto charakteristické rysy se příliš nemění, jelikož lidé píší články na celém světě stejně – jako hovada.

 • Kali

  Taky mám názor jako Jan Zitko – tohle není článek a už vůbec nepatří sem… Vždycky jsem to tu měl za seriózní magazín na úrovni a ne za blogísek, kam by tohle možná z trochu fantazie patřilo.. Za tohle palec dolů teda…

  PS: Nejsem věčný diskutující, aby mě tenhle článek urážel :-)

Nahoru