Ve Washingtonu je část chodníku pro lidi s mobilem v ruce

Máme tu cyklostezky. Pomalé a rychlé pruhy. Chodníky. To všechno ale v dnešní době rozhodně nestačí. Musíme počítat také s lidmi, kteří mají neustále v ruce své mobilní telefony. A tak přichází i chodník pro uživatele mobilních telefonů.

Chodník v centru Washingtonu byl dříve úplně normální. Pak ho ale ozdobila plná čára, která ho rozdělila na dva pruhy. Před pruhem na levé straně stojí ŽÁDNÉ MOBILNÍ TELEFONY a na pravé MOBILNÍ TELEFONY: PROCHÁZEJTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ. Na téhle polovině jsou navíc i šipky oběma směry, aby bylo jasné, kudy máte jít, když náhodou budete zírat na obrazovky svých chytrých telefonů a zapomenete se koukat na cestu.

cellphones-from-instagram

Není to ale výmysl města, i když k tomu muselo dát povolení. Stojí za tím National Geographic. Upravili chodník, protože chystají televizní seriál s názvem Mind Over Masses. Televizní štáb se utábořil hned vedle chodníku a sledoval, jak budou lidé reagovat.

Takové výsledky neočekávali

Zjistili mnoho zajímavých věcí. Především to, že přestože si většina lidí dvou pruhů všimla, málokdo změnil stranu, po které šel. Spíš lidé vytáhli telefon a kuriózní chodník si vyfotili. Značení vyvolávalo dost povyku. Třeba kolemjdoucí pošťák se podíval na procházející ženu, ukázal na chodník a komentoval to: „Podívejte na tu cestu!“ A pak se oba začali smát.

Nejhorší ale je, že většina lidí, kteří měli v ruce telefon, si cesty ani nevšimla. Jak by mohli. Prostě zírali do svých obrazovek.

cellphones

Těžko říct, jak dlouho na chodníku mobilní pruh zůstane. Doufejme, že aspoň některým lidem zabrání, aby do sebe naráželi.

Zdroje: Yahoo, Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru