Dnes vyšlo 15 článků

Ve vietnamské Sapě vznikla obchodní platforma Nulisec, která plánuje působit po celé Evropě

Ve vietnamské Sapě vznikla obchodní platforma Nulisec, která plánuje působit po celé Evropě

Vietnamská tržnice Sapa, která je proslulá svou velikostí a vlivem, se setkává s novou inovací. V jejím prostředí vznikla platforma pro online prodej a zprostředkování kontaktu k obchodu. Tři Češi, kteří v prostředí Sapy vyrůstali, vytvořili platformu s názvem Nulisec.

Sonny Nguyen, Lukáš Pham a Leo Do jsou tři přátelé, kteří se znají již od dětství. Jejich rodiče jsou vietnamské národnosti a jsou dobrými obchodníky. Přátelé tak byli v kontaktu s obchodem od útlého věku a lze říci, že jim to dnes opravdu pomohlo. Každý z nich studoval vysokou školu v zahraničí, ale stejně se vrátili do Česka, aby spolu založili byznys. Společně našli díru na trhu a zúročili své znalosti jak z dětství a obchodů, ale také z vysokých škol. Sonny studoval biomedicínu v Londýně, Lukáš studoval obchod v Kalifornii a Leo studovat informační technologie v Praze.

Platforma nemá žádnou konkurenci, podle zakladatelů je unikátní a nemůže ji konkurovat ani Amazon nebo Alibaba. Dle slov Lukáše se dříve v Sapě uzavíraly obchody osobně s tužkou a papírem a předávali se vizitky. A takové schůzky se prý konaly párkrát do roka. Nyní se mohou na platformě obchodníci „scházet“ 24/7. Jejich platforma Nulisec má působit v rámci celé Evropy. Název Nulisec vznikl z latiny – Nulli Secundus, což znamená v překladu na nejlepší úrovni.

Platforma vznikla v roce 2007. Nejprve na ní působili pouze vietnamští obchodníci a postupem času zakladatelé získali velké obchodní partnery, např. Tamda, Unilever. Nulisec má provize z uskutečněných obchodů 0,5 % z prodeje potravin a 3 % z prodeje domácích potřeb.

Zdroj, foto: nulisec.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru