Máte Google Glass? Pak vás možná nepustí do kina

Máte Google Glass? Pak vás možná nepustí do kina

Google Glass se pomalu dostává mezi lidi. Poprvé se ve větším množství dostal mimo USA, konkrétně do Velké Británie. Ještě se zde ani pořádně nezažil a už začínají být problémy. Například zdejší kina zakazují nošení Google Glass v kinech.

Důvod? Ten je prostý – bojí se, že lidé si budou tajně nahrávat filmy, které poté umístí na internet. Nejedná se přitom jenom o pár kin – tento zákaz platí pro všechny kina v asociaci Cinema ExhibitorsAssociation, kde je je přitom více než 90% britských kin.

Nesmyslnost zákazu

Obavy z Google Glass jsou neopodstatněné. Již dříve jsme vás informovali o sporu v americké restauraci, kde nechtěli obsloužit zákaznici, protože měla Google Glass a lidé se báli o své soukromí.

Nikdo přitom nebral ohled na to, že již nyní lze jednoduše špehovat pomocí všelijakých kamer (například GoPro) nebo pomocí našich chytrých mobilních telefonů. A zde se jedná o ten samý případ.

Špionážní nástroj? To asi ne...

Špionážní nástroj? To asi ne…

Kdyby si lidé Google Glass vyzkoušeli, tak by pochopili, že není v tomto ohledu lepší než dříve zmiňované zařízení. Naopak, je ještě horší. Samozřejmě je pravdou, že Google Glass může natáčet videa, ale jejich kvalita obrazu je nízká, nemluvě o zvuku. Navíc baterie by vydržela maximálně necelou hodinkou natáčení.

A to není všechno. Při natáčení Google Glass svítí jemným červeným světlem. S trochou nadsázky tak lze říci, že Google Glass je to nejhorší špehovací zařízení.

Google Glass je sice novější (a tedy děsivější) než chytré mobilní telefony, ale není zde žádný dobrý důvod, proč by měli být pro něj vytvářeny nové pravidla.

Řešení

Stejně jako by se měli vypínat mobilní telefony v kinosále, tak by se měli vypínat i brýle Google Glass. Lidé, kteří mají speciální verzi Google Glass s dioptriemi, by měli jednoduše vypínat počítač v Glass.

Google Glass ve spojení s běžnými brýlemi.

Google Glass ve spojení s běžnými brýlemi.

A lidé co jsou zdraví a mají Google Glass? Ti nepotřebují žádnou asociaci. Sami totiž ví, že sklo Google Glass jim akorát pokazí požitek z filmu. Ale to by páni hodnostáři nesměli trpět předsudky.

zdroj: mashable.com, theguardian.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru