Ve Velké Británii chtějí zarchivovat celý internet

Jedna britská knihovna se hodlá uskutečnit skutečně ojedinělý počin. Zaarchivovat celý britský internet. Chce tak uchovat britské „digitální pamětihodnosti“. Knihovna zároveň slibuje držet krok s technologickými změnami, aby záznamy zůstaly zachovány i pro budoucí generace.

Zní to šíleně, že? Ale když si uvědomíte, že britská národní knihovna již po mnoho let uchovává kopii každé knihy, pamfletu, časopisu a novin, které kdy byly zveřejněny ve Velké Británii, tak už se vám tento nápad tak šílený zdát nebude.V praxi vlastně udělá britská národní knihovna totéž, což již dělala doposud po staletí – pouze v elektronické podobě.

Knihovna bude archivovat navíc každou webovou stránkou, elektronickou knihou, internetovými novinami a blogy s doménou .uk. Celkem čeká archiváře uložit v elektronické podobě přes jednu miliardu webových stránek a přibližně 5 000 000 webových portálů.  Lucie Burgessová, ředitelka knihovny pro obsahové strategie, řekla, že materiál bude veřejně přístupný na konci tohoto roku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

 • A s pornem, nebo bez? :-D

  • krcmic

   Hádám, že to již nespadá pod národní bohatství Británie :-).

   • No, pokud bylo natočeno v Británii a je fakt dobré, tak třeba jo :-))

 • Ovenlamp

  Sakra to nemaji sanci

Nahoru