Dnes vyšlo 15 článků

Ve Velké Británii chtějí zarchivovat celý internet

Jedna britská knihovna se hodlá uskutečnit skutečně ojedinělý počin. Zaarchivovat celý britský internet. Chce tak uchovat britské „digitální pamětihodnosti“. Knihovna zároveň slibuje držet krok s technologickými změnami, aby záznamy zůstaly zachovány i pro budoucí generace.

Zní to šíleně, že? Ale když si uvědomíte, že britská národní knihovna již po mnoho let uchovává kopii každé knihy, pamfletu, časopisu a novin, které kdy byly zveřejněny ve Velké Británii, tak už se vám tento nápad tak šílený zdát nebude.V praxi vlastně udělá britská národní knihovna totéž, což již dělala doposud po staletí – pouze v elektronické podobě.

Knihovna bude archivovat navíc každou webovou stránkou, elektronickou knihou, internetovými novinami a blogy s doménou .uk. Celkem čeká archiváře uložit v elektronické podobě přes jednu miliardu webových stránek a přibližně 5 000 000 webových portálů.  Lucie Burgessová, ředitelka knihovny pro obsahové strategie, řekla, že materiál bude veřejně přístupný na konci tohoto roku.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

 • A s pornem, nebo bez? :-D

  • krcmic

   Hádám, že to již nespadá pod národní bohatství Británie :-).

   • No, pokud bylo natočeno v Británii a je fakt dobré, tak třeba jo :-))

 • Ovenlamp

  Sakra to nemaji sanci

Nahoru