Dnes vyšlo 15 článků

Ve věku 89 let zemřel Michele Ferrero, zakladatel společnosti Ferrero

Ve věku 89 let zemřel Michele Ferrero, zakladatel společnosti Ferrero

Michele Ferrero, velký protagonista rozvoje skupiny Ferrero a rytíř Řádu za pracovní zásluhy (Cavaliere del lavoro), zemřel ve svém domě v Monaku ve věku 89 let. Jeho žena Maria Franca i syn Giovanni, generální ředitel skupiny Ferrero, byli po jeho boku až do poslední chvíle. Tělo zesnulého bude vystaveno v prostorách výrobního závodu v Albě a smuteční obřad se uskuteční v místní katedrále.

Michele Ferrero vždy projevoval velký talent, propojoval avantgardu s vášní, novátorstvím a tradicí, přičemž dokázal předvídat potřeby spotřebitelů a vytvářet nové kategorie výrobků. Je vynálezcem výrobků společnosti Ferrero, které si spotřebitelé na celém světě oblíbili nejvíce: od Nutelly přes Mon Chéri, Tic Tac, Ferrero Rocher až po produktovou řadu Kinder.

Díky jeho genialitě a neúnavné práci je dnes společnost Ferrero jednou z nejvýznamnějších skupin v odvětví výroby cukrovinek na světě: má více než 34 000 spolupracovníků, působí v 53 zemích, vlastní 9 zemědělských společností a 20 výrobních závodů, z nichž tři patří k tzv. „Sociálním podnikům“ (Social Enterprises) v Africe a Asii.

nutella-reklama-done

V roce 1983 se v Albě na přání Michela Ferrera zrodila Nadace společnosti Ferrero (Ferrero Foundation). Její prezidentkou je jeho žena Maria Franca, která tuto funkci vykonává s velkým nadáním a nadšením, vedena heslem Nadace: „Pracovat, vytvářet, přispívat na dobročinné účely“ (Work, Create, Donate). Nadace společnosti Ferrero má dvojí účel: starat se o bývalé zaměstnance společnosti Ferrero a podporovat kulturní
a umělecké iniciativy (jakou byla např. nedávná výstava věnovaná životu a dílu malíře Felice Casoratiho, kterou zhlédlo na sto tisíc návštěvníků).

V roce 2005 zřídil Michele Ferrero tzv. „Sociální podniky společnosti Ferrero“, které již fungují v Indii, Jižní Africe a Kamerunu. Jedná se o plnohodnotné „podniky“, které ve své podstatě vycházejí z podnikatelského pojetí, ale fungují v „sociálním“ duchu. Jejich cílem je na jedné straně vytvářet pracovní příležitosti ve znevýhodněných oblastech rozvojových zemí a na druhé straně realizovat projekty a iniciativy na podporu vzdělávání a zdraví dětí v oblastech, kde se tyto výrobní závody nacházejí.

Jeho syn Giovanni, který již stojí v čele skupiny jako její generální ředitel, povede skupinu Ferrero i nadále tak, jak to dělá již přibližně 20 let – tedy s cílem dosahovat stále ambicióznějších cílů a přitom za všech okolností udržovat při životě a síle inspiraci
a sociální motivaci, jejichž neochvějným ztělesněním je celá rodina Ferrerových.

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru