Ve věku 89 let zemřel Michele Ferrero, zakladatel společnosti Ferrero

Ve věku 89 let zemřel Michele Ferrero, zakladatel společnosti Ferrero

Michele Ferrero, velký protagonista rozvoje skupiny Ferrero a rytíř Řádu za pracovní zásluhy (Cavaliere del lavoro), zemřel ve svém domě v Monaku ve věku 89 let. Jeho žena Maria Franca i syn Giovanni, generální ředitel skupiny Ferrero, byli po jeho boku až do poslední chvíle. Tělo zesnulého bude vystaveno v prostorách výrobního závodu v Albě a smuteční obřad se uskuteční v místní katedrále.

Michele Ferrero vždy projevoval velký talent, propojoval avantgardu s vášní, novátorstvím a tradicí, přičemž dokázal předvídat potřeby spotřebitelů a vytvářet nové kategorie výrobků. Je vynálezcem výrobků společnosti Ferrero, které si spotřebitelé na celém světě oblíbili nejvíce: od Nutelly přes Mon Chéri, Tic Tac, Ferrero Rocher až po produktovou řadu Kinder.

Díky jeho genialitě a neúnavné práci je dnes společnost Ferrero jednou z nejvýznamnějších skupin v odvětví výroby cukrovinek na světě: má více než 34 000 spolupracovníků, působí v 53 zemích, vlastní 9 zemědělských společností a 20 výrobních závodů, z nichž tři patří k tzv. „Sociálním podnikům“ (Social Enterprises) v Africe a Asii.

nutella-reklama-done

V roce 1983 se v Albě na přání Michela Ferrera zrodila Nadace společnosti Ferrero (Ferrero Foundation). Její prezidentkou je jeho žena Maria Franca, která tuto funkci vykonává s velkým nadáním a nadšením, vedena heslem Nadace: „Pracovat, vytvářet, přispívat na dobročinné účely“ (Work, Create, Donate). Nadace společnosti Ferrero má dvojí účel: starat se o bývalé zaměstnance společnosti Ferrero a podporovat kulturní
a umělecké iniciativy (jakou byla např. nedávná výstava věnovaná životu a dílu malíře Felice Casoratiho, kterou zhlédlo na sto tisíc návštěvníků).

V roce 2005 zřídil Michele Ferrero tzv. „Sociální podniky společnosti Ferrero“, které již fungují v Indii, Jižní Africe a Kamerunu. Jedná se o plnohodnotné „podniky“, které ve své podstatě vycházejí z podnikatelského pojetí, ale fungují v „sociálním“ duchu. Jejich cílem je na jedné straně vytvářet pracovní příležitosti ve znevýhodněných oblastech rozvojových zemí a na druhé straně realizovat projekty a iniciativy na podporu vzdělávání a zdraví dětí v oblastech, kde se tyto výrobní závody nacházejí.

Jeho syn Giovanni, který již stojí v čele skupiny jako její generální ředitel, povede skupinu Ferrero i nadále tak, jak to dělá již přibližně 20 let – tedy s cílem dosahovat stále ambicióznějších cílů a přitom za všech okolností udržovat při životě a síle inspiraci
a sociální motivaci, jejichž neochvějným ztělesněním je celá rodina Ferrerových.

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru