Ve švýcarské nemocnici budou nosit laboratorní vzorky drony

Dvě nemocnice ve švýcarském městě Lugano testují používání bezpilotních letounů pro přepravu laboratorních vzorků. Pravidelné lety dronů chtějí zavést od příštího roku.

Není to poprvé, co vidíme drony používané pro přepravu lékařských potřeb. Možná si pamatuje na firmu Zipline, která používá drony k roznášení krve a léků ve Rwandě. Švýcarské nemocnice však budou první, kdo se pokusí nasadit bezpilotní letouny v městské oblasti. Je to náročnější vzhledem k riziku zranění civilních osob.

dronee

Drony ve zdravotnictví mají potenciál

Zdravotní materiály jsou pro drony ideálním nákladem. Jsou lehké, takže je nepřetíží, navíc stojí za dodatečné náklady na používání bezpilotních letounů. Tento způsob dopravy je ve městě nejrychlejší, jelikož není omezován zácpami.

Používané drony od firmy Matternet mají nosnost až dva kilogramy, doletí 20 km a zvládají rychlost 36 km/h (10 metrů za vteřinu). Pro případy nouze mají vestavěný padák.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru