Ve Švédsku je první obchod bez zaměstnanců. Zákazníkům k nakupování stačí mobilní telefon

Chaotický spěch v pozdních nočních hodinách s plačícím batoletem na zadním sedadle a cílem koupit dětskou výživu inspiroval Roberta Ilijasona k otevření prvního obchodu se smíšeným zbožím bez prodavaček. Obchod bez zaměstnanců se nachází v městečku Viken, které se nachází na jihu Švédska.

Robert Ilijason byl se svým synem sám doma. Nicméně poslední dětská výživa mu spadla na zem a jeho syn byl hladový. Automobilem se vydal do dvacet minut vzdáleného městečka Viken, aby našel nějaký otevřený supermarket.

švédský obchod

K nakupování stačí mobilní telefon.

Devětatřicetiletý specialista na informační technologii nyní provozuje obchod s nepřetržitým provozem bez jediné prodavačky. K odemknutí dveří a skenování nákupů zákazníci používají své mobilní telefony. Před vstupem do obchodu si musí nainstalovat aplikaci, která je dostupná pro Android a iOS, a zaregistrovat se. Jakmile nakoupí, odejdou domů a koncem měsíce obdrží fakturu za zboží nakoupené v uplynulém měsíci.

Obchod má nulové náklady na zaměstnance, a proto může být otevřený dokonce na vesnicích, kde by se klasický obchod nevyplatil. A další nespornou výhodou je nepřetržitý provoz.

„Snažím se šířit tuto myšlenku na vesnice a do malých městeček,“ prozradil Robert Ijason. „Je neuvěřitelné, že nikdo takový nápad nedostal dřív.“

obchod 2

Obchod nepotřebuje žádné zaměstnance

Obchod nabízí základní potraviny – mléko, chleba, cukr, konzervované potraviny, plenky a další produkty běžné v normálních malých obchodech se smíšeným zbožím. Ale nejsou zde žádné tabákové výrobky a léky kvůli vyššímu riziku krádeže. A dokonce ani alkohol, protože ve Švédsku se alkohol nesmí prodávat ani v klasických samoobslužných obchodech.

Aby nedocházelo ke krádežím, obchod s rozlohou 45 metrů čtverečních je zabezpečený šesti kamerami. A pokud jsou dveře obchodu otevřené déle jak 8 sekund, ihned je Robert Ilijason informován. Ale podle jeho slov se ještě žádná nepříjemná událost neodehrála. Oříškem spíše bylo přimět starší obyvatelstvo, aby začalo používat moderní technologii.

A na závěr třešnička na dortu. Žádné fronty. Pokud tedy pospícháte, stačí vzít potřebné věci a za 2 minuty jste venku z obchodu. Nemusíte čekat 15 minut u jedné pokladny.

Zdroj / Foto: Big Story

Komentáře

Nahoru