Dnes vyšlo 15 článků

Ve správný čas na správném místě aneb fotografie, která se povede jednou za život

Minulý týden byla hitem fotografie šatů a celý internet se nemohl dohodnout, jakou mají barvu. Tento týden se internetem šíří rychlostí blesku fotka lasičky, která si “na pána” osedlala letícího datla.

Většina fotografů se denně vydává na nejzvláštnější místa, aby pořídily zcela jedinečné a originální snímky. Ovšem někdy stačí být pouze ve správný čas na správném místě a samozřejmě mít zrovna aparát v rukou. To se povedlo fotografovi přírody Martinu Le-Mayovi, kterému se po čas jedné z jeho procházek podařilo zachytit moment, který si většina z nás dokáže představit jenom z pohádek a nejdivnější snů. Fotografie byla pořízena nedaleko Londýna, kterou ihned po pořízení poslal odborníkovi na opeřence, který po prvních sekundách pohledu na fotografii pouze bezeslovně zíral.

Taky komu se podaří vidět lasičku, jak se veze na datlovi?

greenwoodpeckerplusone_zpsbxunvkf9

Jak k tomu došlo

Určitě se ptáte: “To se dohodli, že poletí na obhlídku?” nebo “Jak k tomu do modrý brambory došlo?.” Jestli si myslíte, že to je domluvená spolupráce a výpomoc, tak jste na omylu. Šikovná lasice se na záda datlovi nevyšplhala jen tak z důvodu, že by ráda létala, ale díky instinktu, který jí říkal, aby na ptáka zaútočila. Lasičky totiž rády vykrádají hnízda jakýchkoliv opeřenců. Po čas souboje se datlovi podařilo vzlétnout, ale lasička se nadále držela.

Vše ale naštěstí dobře dopadlo a pohádka skončila happyendem. Po opětovném přistání do trávy se datlovi podařilo uletět, tentokrát bez dalšího pasažéra na zádech a lasička vystrašená fotografem a jeho manželkou uprchla.

eos 70d7168_zpsguwvgdms

eos 70d7169_zpsvtbgextv

Internet ihned odpověděl

Nebyla by to dnešní doba, kdyby internet ihned nezaplavila dávka parodií na lasičku vezoucí se na zádech datla. Zde jsou ty nejlepší kousky.

B_K6cGGU0AEHIUZ_zps1oi90lbv

Russia is mine!

B_KlmAoW0AEXp5X_zpsz5quejnl

Další oběť Terryho vášnivého opojení?

B_LJJaWU0AA2Voa_zpsvtnxgm5c

Wrecking datelsička

B_LKBQuW8AA0rYV_zpsklb75gw3

Madonna, Mailey a Mugabe (Zimbabwský prezident) si je taky ochočili!

B_LL3W7UsAAOLaV_zpsuqsbb0oj

John Travolta stále ví, jak to rozjet, ať je kdekoliv

Komentáře

Nahoru