Ve školách se teprve maturuje a na internetu se už testy dají stáhnout

Zkoušky dospělosti v těchto dnech skládají tisíce studentů středních škol. V pořadí jsou to již druhé státní maturity.

Ve středu studenti maturovali z českého jazyka a v pátek zase z matematiky. Testy společností Cermat zatím nebyly zveřejněny, i tak se na internetu dají dohledat. Někdo je tam umístil bezprostředně po proběhnutí testu.

Poskytl tak šanci všem, kdo chtějí znát znění těchto testů v co nejkratší době, a třeba si je zkusit. Stačí chvíli hledat na internetu a podívat se na některá online úložiště. Znění testů už však nebude opětovně použito, zkoušky z obou předmětů již proběhly, a proto nemohou na internetu zveřejněné testy jakkoliv ovlivnit výsledky maturantů.

Testy jsou v podobě fotografií. Někdo je fotil „na koleni“. Cermat na to zatím reaguje poměrně s nadhledem. Oproti loňsku, kdy celý problém řešil a upozorňoval na svá autorská práva, tak letos tomu nechává volný průběh. Sám testy brzy zveřejní, už jen pro nátlak veřejnosti a skutečnost, že zveřejnění testů nemůže nijak uškodit.

V pondělí studenty čeká zkouška z německého jazyka. Pokud by se na internetu tyto testy objevily, byl by to větší problém. Už by mohly ovlivnit výsledky studentů a maturity tak znehodnotit.

Zdroj: Novinky.cz

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru